شاتر Global

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با شاتر Global اشنا کنیم،با ما همراه باشید:

 

شاتر Global

 

در روزگاران ابتدایی عکس‌ برداری، تصویر از طریق جعبه‌ ای با فیلم حساس به نور انجام می‌گرفت. دوربین‌ های پیشرفته‌ تر عکس‌ برداری نیز دارای شاتر هستند که پس از رها کردن دکمه، باز می‌شود. حالا نور وارد فیلم شده و تصویر را ایجاد می‌کند.

در پایان زمان اکسپوژر (که بواسطه کاربر تنظیم می‌گردد) شاتر بسته می‌شود و فیلم به جلو هدایت می‌ شود. حتی امروزه بسیاری از دوربین‌ّ های دیجیتال بر این روش استوار شده‌اند. تنها فیلم با سنسورهای CMOS و CCD جایگزین شده است.

برای فیلم برداری و دوربین‌ های صنعتی و در نتیجه دوربین‌ هایی که دارای مجموعه‌ای از تصویر هستند؛ بهتر است از یک شاتر الکترونی استفاده شود. آنها بسیار سریع هستند و در خارج نصب نمی‌شوند. خوشبختانه، بیشتر سنسورهای CMOS و CCD دارای چنین شاتر الکترونی هستند. در سنسورهای CCD ساخت چنین شاتری بسیار آسان است چرا که آن عضوی از ساختار آنها است.

سنسورهای CCD دارای شاتر سراسری (Global) هستند.

شاتر سراسری:  زمانی‌ که شاتر الکتریکی بطور هم‌ زمان تمام تصویر را در معرض نور قرار دهد ما دارای شاتر سراسری هستیم. نقطه مقابل بعضی از سنسورهای CMOS قادر به معرض نور قرار دادن تمامی سنسور بطور هم‌ زمان نیستند. آنها تنها پیکسل‌ ها را بصورت خط به خط در معرض قرار می‌دهند. در چنین مواردی شاتر، شاتر rolling نامیده می‌شود.

داشتن شاتر سراسری، ذات سنسورهای CCD است.

از شما ممنونیم که مطلب ما را در مورد شاتر Global مطالعه فرمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید.