halcon_logo

نرم‌ افزار Halcon

HALCON یک نرم افزار جامع استاندارد برای بینایی ماشین با یک محیط توسعه مجتمع (IDE) است که در سراسر جهان استفاده می شود. با این نرم افزار شما قادر خواهید بود در صرفه جویی در هزینه و زمان برای اجرای پروژه های خود. معماری انعطاف پذیر این نرم افزاربه تسهیل توسعه سریع بینایی ماشین در کاربردهای مختلف این فن اوری در تصویربرداری پزشکی، تجزیه و تحلیل و برنامه های کاربردی تصویر و غیره کمک شایانی کرده است. HALCON فراهم می کند عملکرد فوق العاده و حمایت همه جانبه از سیستم عامل های چند هسته ای و دستورالعمل های ویژه مانند مجموعه AVX2، و همچنین سیستمهایGPU است.

این نرم افزار با این امکانات در خدمت تمام صنایع در کل دنیا میباشد، با یک کتابخانه که دهها هزار نفر از برنامه های کاربردی در تمام زمینه های تصویربرداری مانند تجزیه و تحلیل لکه، مورفولوژی، تطبیق، اندازه گیری، شناسایی، و چشم انداز 3D استفاده می کنند. HALCON امنیت سرمایه گذاری خود را با حمایت از سیستم عامل ویندوز، لینوکس و OS X.با زبان های برنامه نویسی رایج مانند C++، C  گسترش داده استوهمچنین زبان های دات نت مثل # C یا VB.NET را تضمین استقلال خود میداند. از لحاظ سخت افزاری از لحاظ ارتباطی با صدها شرکت معتبر سازنده دوربین های صنعتی در دنیا ارتباط بر قرار میکند، همچنین برای استانداردهای مثل GenICam، GigE  و USB3 در قسمت تصویر برداری این استاندارد ها را ساپورت میکند.


نگاه اماری به سرعت بعضی از عملکردها در نرم افزار هالکون


 

Threshold operation

250

(Binary erosion (50 x 50

1000

(Binomial filter (5 x 5

142

Fast Fourier transform

11

نکات برجسته

feature-speedup feature-3dvision feature-ide feature-ocr feature-usability

افزایش سرعت با نسخه 12، با بهره گیری از HALCON AVX2، در نتیجه در حال اجرا به طور قابل توجهی سریع تر در دولت از هنر، پردازنده. تسریع بیشتر در توسعه و HDevEngine به دست آورد که در آن اعدام از مراحل تبدیل شده است، بطور قابل توجهی سریع تر با استفاده از یک کامپایلر فقط در زمان.


بینایی سه بعدی(3D Vision) با تطبیق جدید مبتنی بر سطح دگردیس محلی، اشیاء خمش یا کشش مانند چوب شور را می توان قابل اعتماد در بر داشت، در نتیجه گسترش احتمالات را از برنامه های چشم انداز 3D. علاوه بر این، HALCON مبتنی بر سطح تطبیق 3D در نسخه 12 در هنگام پردازش اطلاعات تصویر پر سر و صدا، به عنوان مثال، از زمان پرواز دوربین تبدیل شده است قوی تر.


محیط برنامه نویسی(IDE) محیط برنامه نویسی بسیار تعاملی HALCON را (IDE) HDevelop شده است با پشتیبانی از برنامه نویسی موازی افزایش یافته و در نتیجه اجازه می دهد تا همزمانی. برای این کار، HALCON 12 در حال حاضر نیز پشتیبانی از پردازش مبتنی بر رویداد. به عنوان یک ویژگی کلیدی خاص برای توسعه دهندگان نرم افزار، فرمت جدید اجازه می دهد تا به بازرسی متغیرهای HALCON (تاپل و نمادین) به طور مستقیم در ویژوال استودیو، در نتیجه کاهش وظایف اشکال زدایی فوق العاده.


شناسایی(Identification) HALCON 12 برطرف برنامه OCR با فن آوری های جدید برای خواندن متن اتوماتیک. شخصیت هر اندازه ها استوار در اکثر موارد بدون نیاز به تنظیم پارامترهای یافت. این فن آوری جدید است توانایی چشمگیر به تشخیص شخصیت از بافت پس زمینه حتی در شرایط چالش کشیدن، از جمله شخصیت های تحریف شده است.


قابلیت استفاده(Usability) HALCON 12 دارای ویژگی های بسیاری برای بهبود بیشتر قابلیت استفاده. یکی از نمونه های کالیبراسیون دوربین است: با استفاده از صفحات کالیبراسیون جدید آن، بهبود کالیبراسیون دوربین HALCON 12 با استفاده از تصاویر، بطور قابل توجهی کمتر می رسد دقت همان. علاوه بر این، آن است که دیگر لازم است که صفحات کالیبراسیون جدید به طور کامل در تصویر قابل مشاهده است. 

مزیتی دیگر از نرم افزار هالکون


خودکار اپراتور موازی (AOP) های چند هسته ای و چند کامپیوتر کمک سیستم های دید در برای افزایش سرعت خود را بطور قابل توجهی. برای بیش از 13 سال، ارائه می دهد HALCON خودکار موازی اپراتور صنعت ثابت شده است که به طور فعال با پشتیبانی از این افزایش سرعت. HALCON به طور خودکار زمانی که اپراتورهای موازی بر روی یک کامپیوتر چند هسته ای با توزیع داده ها، به عنوان مثال آغاز شده تصاویر، به موضوعات مختلف، یکی برای هر هسته. همانطور که در نمودار روبرو ملاحظه میفرمایید 1 / 1.96 / 2.90 / 3.79 / 4.51 / 5.48 / 6.34 / 6.93 از تصویر متوسط اپراتور با اندازه 13×13 ماسک در 2 چهار هسته ای پردازنده های Xeon اینتل E5345، 2.33 گیگاهرتز، اندازه تصویر 1280×1024. توجه داشته باشید که تسریع دست یافتنی به طور کلی بستگی دارد به اپراتور HALCON استفاده می شود و اندازه تصویر.

halconAOP