استاندارد C-mount

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با استاندارد C-mount اشنا کنیم،با ما همراه باشید:

 

استاندارد C-mount

 

گستره عظیمی از انواع دوربین‌ صنعتی دارای لنز یکپارچه نیستند. در نتیجه، کاربر قادر به انتخاب اپتیکی است که دقیقاً نیازش را برطرف سازد. “اپتیک” تنها به معنای لنز نیست؛ بلکه به معنای اندوسکوپ، میکروسکوپ، تلسکوپ و غیره است.

معمولاً تمامی انواع نام‌برده شده از اپتیک به دوربین صنعتی شکل‌گرفته با رزوه “C-mount” متصل می‌شود. این استانداردی بین‌المللی است که بر مبنای پارامترهای زیر شکل‌گرفته است:

رزوه (Thread): اتصال مکانیکی بین دوربین و اپتیک رزوه UN-2A (1″,  1 threads/inch) است.

فاصله کانون فلنج (Flange focal distance): این پارامتر بیانگر فاصله بین قسمت جلویی دوربین و سنسور CMOS و یا CCD است. در مورد استاندارد C-mount این فاصله برابر ۱۷.۵ میلی‌متر است.

اندازه سنسور: این استاندارد اجازه استفاده از سنسورهای CMOS یا CCD مختلف را می‌دهد. این اندازه‌ها بر اساس فرمت توضیح  داده‌شده‌اند،در مورد لنزهای واید، اغلب از انواع مختلف استاندارد C-mount، CS-mount استفاده می‌شود. تفاوت این دو کوچک است. هرچند که از لنزهای CS-mount نمی‌توان در دوربین‌های C-mount  استفاده نمود.

از شما ممنونیم که مطلب ما را مطالعه فرمودید، پیشنهاد می گردد جهت اطلاعات بیشتر دیگر مطالب این وب سایت مانند شاتر Rolling و شاتر Global را مطالعه نمایید.
شما همچنین می توانید مطالب ما در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب دانش نامه ما را نیز پیگیری کنید.