بهره گیری از دوربین دید سه بعدی TOF  باسلر برای رباتیک

 

مرکز تحقیقات VTT فنلاند یکی از همکاران شرکت باسلر بوده و یک شرکت پیشرو در عرصه بینایی ماشین و ‍‍پردازش تصویر می باشد‍‍‍‍. اخیرا به عنوان یک قسمت در پروژه R5-COP اروپا، رباتی سنسور قابل تنظیم برای تشخیص و مکان یابی قطعات چوبی طراحی و اجرا شده است. سیستم تشخیص هدف و مکان یابی از یک دوربین Time-of-Flight باسلر به همراه سیستم عامل ربات (ROS) استفاده می کند. مختصات سه بعدی محل قرار گیری قطعات چوبی به ربات داده شده و توسط بازو های ربات جابجا می شود. این پروژه یک مثال از طراحی ربات های منعطف بر اساس سنسور می باشد که در صنعت چوب مورد استفاده قرار گرفته است. از این ربات می توان برای کاربرد های مشابه نیز استفاده نمود.

 

camera fof

 

Basler ToF Camera tof640-20gm_850nm

 

سیستم ربات VTT پکت ها و قطعات چوبی را شناسایی و مکان یابی کرده و آنها را بر می دارد و بر روی به خط تولید (نوار نقاله) قرار می دهد. یک کنترل کننده ROS مرتبه بالاتر رفتار کلی خط تولید و سلول های ربات را کنترل می کند. اجزای اصلی به کار برده شده در این سیستم عبارتند از: آشکارساز وجود هدف و دریافت کننده نقاط 3D مانند دوربین صنعتیToF باسلر.

 

robotic

 

تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی TOF بسیار کم هزینه تر از سیستم متداول اسکنر دوبعدی به همراه محور های سرو موتور است ، همچنین دوربین TOF از بستر ارتباطی استاندارد Gigabit Ethernet استفاده می کند. 

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *