صنایع مختلف در بینایی ماشین

علاوه بر صنایع بزرگ مانند داروسازی، حمل و نقل و صنایع غذایی، از تجهیزات و دستگاه‌های بینایی ماشین می‌توان در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ دیگر استفاده کرد که از نمونه های آن می توان به مقالات کاربرد بینایی ماشین در صنایع پلیمری و همچنین کاربرد بینایی ماشین در صنایع الکترونیک اشاره نمود. کاربردهایی مانند سورتینگ محصولات، بازرسی کنترل کیفیت، لیبل زنی و بسته بندی از جمله زمینه‌هایی هستند که دستگاه‌های بینایی ماشین می‌توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربردهای بینایی ماشین در صنایع مختلف

دستگاه‌های بینایی ماشین و پردازش تصویر در مراحل تولید، بسته‌بندی و انبارداری بسیار پرکاربرد بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این کاربردها عبارت‌اند از:

مرتب‌سازی انواع محصولات

رینگ‌های تولیدشده را می‌توان بر اساس مدل پره‌ها و قطر آن جداسازی کرد که در این روش احتمال ضربه دیدن رینگ‌ها به علت جابجایی دستی از بین رفته و همچنین می‌توان به شکل مؤثری سرعت تولید را افزایش داد.

صنایع مختلف، مرتب سازی انواع محصولات

بازرسی رینگ‌ها

رینگ‌ها را می‌توان بدون دخالت خطاهای انسانی از نظر سطح و قطر قسمت‌های حساس مورد بازرسی قرار داد و در نهایت با اطمینان از کیفیت محصول هزینه‌های برگشت کالا توسط مشتری به علت عدم کیفیت را به شکل مؤثری کاهش داد.

صنایع مختلف، بازرسی رینگ ها

هدایت ربات

سیستم‌های بینایی می‌توانند موقعیت و جهت رینگ‌ها را تشخیص دهند و به ربات‌ها این امکان را می‌دهند که خودشان به صورت درست موقعیت رینگ را تشخیص دهند که این نوع هدایت ربات، احتمال صدمه دیدن رینگ به علت جایگذاری اشتباه را از بین می‌برد.

صنایع مختلف، هدایت ربات

بازرسی لیبل (برچسب)

تشخیص متغیرهای مختلف روی لیبل شامل مواردی مانند: وزن، هزینه، اجزاء و شماره سریال تولید که می‌تواند بعداً توسط دستگاه‌های بارکد خوان خوانده شود. اهمیت خوانا بودن این لیبل‌ها از آن جهت است که به کمک این لیبل‌ها می‌توان سری تولید محصول را در بازار رهگیری کرد.

صنایع مختلف، بازرسی لیبل (برچسب)

جهت کسب اطلاعات بیشتر ویدیوها در آپارات و یوتیوب را ببینید. در صورت داشتن سوالات و پیشنهادات و نظرات خود را در دیدگاه زیر اعلام کنید. در اول وقت پاسخ داده می شود.

خدمات
اطلاعات تماس


به ما سر بزنید

اصفهان، خیابان کاوه خیابان استاد فلاطوری، مجتمع پارسه،طبقه دوم، واحد 9و 10 

سوالی دارید؟

031-34596198

 

ایمیل ما

[email protected]

 

ایمیل اختصاصی بخش فروش

[email protected]