سایر صنایع

علاوه بر صنایع بزرگ مانند داروسازی، حمل و نقل و صنایع غذایی، از تجهیزات و دستگاه‌های بینایی ماشین می‌توان در بسیاری صنایع کوچک و بزرگ دیگر استفاده کرد. کاربردهایی مانند سورتینگ محصولات، بازرسی کیفی، لیبل زنی و بسته بندی از جمله زمینه‌هایی هستند که دستگاه‌های بینایی ماشین می‌توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربردهای بینایی ماشین در سایر صنایع

دستگاه‌های بینایی ماشین و پردازش تصویر در مراحل تولید، بسته‌بندی و انبارداری بسیار پرکاربرد بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این کاربردها عبارت‌اند از:

مرتب‌سازی انواع محصولات

رینگ‌های تولیدشده را می‌توان بر اساس مدل پره‌ها و قطر آن جداسازی کرد که در این روش احتمال ضربه دیدن رینگ‌ها به علت جابجایی دستی از بین رفته و همچنین می‌توان به شکل مؤثری سرعت تولید را افزایش داد.

مرتب‌سازی انواع محصولات

بازرسی رینگ‌ها

رینگ‌ها را می‌توان بدون دخالت خطاهای انسانی از نظر سطح و قطر قسمت‌های حساس مورد بازرسی قرار داد و در نهایت با اطمینان از کیفیت محصول هزینه‌های برگشت کالا توسط مشتری به علت عدم کیفیت را به شکل مؤثری کاهش داد.

بازرسی رینگ ها

هدایت ربات

سیستم‌های بینایی می‌توانند موقعیت و جهت رینگ‌ها را تشخیص دهند و به ربات‌ها این امکان را می‌دهند که خودشان به صورت درست موقعیت رینگ را تشخیص دهند که این نوع هدایت ربات، احتمال صدمه دیدن رینگ به علت جایگذاری اشتباه را از بین می‌برد.

هدایت ربات

بازرسی لیبل (برچسب)

تشخیص متغیرهای مختلف روی لیبل شامل مواردی مانند: وزن، هزینه، اجزاء و شماره سریال تولید که می‌تواند بعداً توسط دستگاه‌های بارکد خوان خوانده شود. اهمیت خوانا بودن این لیبل‌ها از آن جهت است که به کمک این لیبل‌ها می‌توان سری تولید محصول را در بازار رهگیری کرد.

بازرسی لیبل (برچسب)

ممنون که مطلب ما را مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.