صنایع غذایی در بینایی ماشین

با گسترش کارخانه‌جات و صنایع غذایی، نیاز به بازرسی سریع، اقتصادی، دقیق و بهداشتی در تولیدات غذایی به شدت بالا رفته است. بینایی ماشین و سیستم‌های کنترل کیفیت پیشرفته، بهترین راه‌حل برای تولیدکنندگان هستند. با استفاده از دستگاه‌های کنترل کیفی و بسته‌بندی مجهز به پردازش تصویر می‌توان ارزیابی دقیقی در تمامی مراحل تولید محصولاتی مانند گوشت، پنیر، غلات و سایر مواد خوراکی انجام داد و محصولی تضمین شده به بازار عرضه کرد.

کاربرد بینایی ماشین در صنایع غذایی

کاربردهای پردازش تصویر و دستگاه‌های مرتب با آن در تولیدات مواد غذایی بسیار گسترده است. در زیر برخی از مهم‌ترین این کاربردها را معرفی خواهیم کرد.

پست بازرسی پخت

در این پست می‌توان کیفیت مواد غذایی را بعد از پخت با سرعت‌بالا بازرسی کرد تا یکنواخت بودن مواد غذایی و ذرات تغییر رنگ داده‌شده بر اثر پخت که شکایت مشتریان را در پی خواهد داشت مورد بازرسی قرار داده و محصول نهایی باکیفیتی به بازار ارائه نمود.

صنایع غذایی در بازرسی پخت

تشخیص تکه‌های بزرگ غذا

اگر در فرآیند تهیه غذاهای صنعتی تکه‌های معینی از غذا به هم چسبیده باشند؛ این امر می‌تواند نتیجه نامطلوب بودن فرآیندهای قبلی باشد که وجود این تکه‌ها منجر به تولید غذای بی‌کیفیت و ناسالم می‌شود که با راهکارهای نوین می‌توان این تکه‌های درشت را کنار گذاشت.

صنایع غذایی در تشخیص تکه غذا

بازرسی محتوای پر شده در جعبه

بعد از ترکیب مواد مختلف و قرارگیری آن در جعبه، می‌توان محتوای پر شده را قبل از بسته شدن و ارسال محصول کنترل کرد که شی غیرعادی در آن نباشد و یا حتی می‌توان ارتفاع غذای پر شده در جعبه را هم کنترل کرد تا مطمئن شویم که همیشه مقدار درستی از غذا به‌دست مشتری می‌رسد.

صنایع غذایی در بازرسی محتوای جعبه غذا

بازرسی شکل جعبه

بعد از اتمام بسته‌بندی می‌توان مواردی مانند پرس مناسب درب جعبه که موجب حفظ تازگی غذا می‌شود و همچنین شکل درست جعبه بدون هیچ فرورفتگی را بازرسی نمود که تأثیر مثبتی در ترغیب مشتریان برای خرید محصول خواهد داشت. لازم است بدانید که در این رابطه و جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کاربرد بینایی ماشین در بازرسی بطری را مطالعه نمایید.

صنایع غذایی در بازرسی شکل جعبه

بازرسی وجود تاریخ انقضاء

به کمک بینایی‌ماشین می‌توان 100 درصد تولیدات را از نظر وجود تاریخ انقضاء و کدهای خاص مانند: کد قرعه‌کشی و … را با سرعتی بسیار بالا بازرسی کرد که دقت این بازرسی جهت رعایت مقررات بازرسی و بهداشتی غذا موردنیاز است.

بازرسی وجود تاریخ انقضاء

سلول‌های رباتیک

به کمک سلول‌های رباتیک که ما طراحی و اجرا می‌کنیم؛ واحدهای صنعتی می‌توانند اکثر فعالیت‌های سخت را از دوش پرسنل خود برداشته و با این کار هزینه سربارهای عملیاتی خود را کاهش داده و بهره‌وری سیستم خود را بالا ببرند.

سلول‌های رباتیک

جهت کسب اطلاعات بیشتر ویدیوها در آپارات و یوتیوب را ببینید. همچنین می توانید مقالات دیگر این وب سایت همچون بازرسی قطعات رایانه را نیز مطالعه نمایید.
در صورت داشتن سوالات و پشنهادات و نظرات خود را در دیدگاه زیر اعلام کنید. در اول وقت پاسخ داده می شود.

خدمات
اطلاعات تماس


به ما سر بزنید

اصفهان، خیابان کاوه خیابان استاد فلاطوری، مجتمع پارسه،طبقه دوم، واحد 9و 10 

سوالی دارید؟

031-34596198

 

ایمیل ما

[email protected]

 

ایمیل اختصاصی بخش فروش

[email protected]