پلیمر پلاستیک

صنایع پلیمر پلاستیک و لاستیک

با گسترش صنایع پلیمری در ایران و تولید محصولات مختلف لاستیکی و پلاستیک در صنایع مختلف، کاربرد بینایی ماشین در صنایع خودروسازی و قطعات خودرو و همچنین کاربرد بینایی ماشین در صنایع دارویی، پزشکی و بهداشتی و سایر صنایع، جهت صرفه‌جویی در زمان، هزینه‌ها، انرژِی و نیروی انسانی به شدت احساس می‌شود. با استفاده از این فنّاوری می‌توان راهکارهای متنوعی جهت بهره‌وری بیشتر در تولید و کنترل کیفیت قطعات لاستیک و پلاستیک های پلیمری ارائه کرد. نمونه‌های از آن در ذیل ارائه می‌گردد.

بازرسی ابعادی قطعات (ابعاد برداری)

به علت نیاز مشتریان قطعات لاستیکی و پلاستیکی به ابعاد برداری دقیق، این امکان وجود دارد که بازرسی‌های 360 درجه با دقت بالا در این زمینه با تکنولوژی ماشین بینایی به‌صورت آنلاین و آفلاین انجام پذیرد و خطاهای انسانی در بخش کنترل کیفیت را به صفر برساند. شایان‌ذکر است با استفاده از این بازرسی‌ها دفرمگی قطعات و پلیسه آن‌ها نیز قابل‌تشخیص است.

قطعات پلیمر پلاستیک و لاستیک،بازرسی ابعادی

بازرسی انواع عیوب ظاهری

باتوجه‌به حساسیت مختلف در صنعت پلیمر پلاستیک نیاز است عیوب ظاهری قطعات مانند: ترک‌خوردگی، پارگی، مک، تاول، کندگی، خوردگی و … در مرحله کنترل کیفیت مورد بازرسی قرار گیرد. مشخص است کنترل کیفی قطعات پرتیراژی مانند اورینگ، واشر، کاسه‌نمد، پکینگ، رابر، درب بطری و امثال این قطعات نیاز به‌صرف انرژی، زمان و نیروی انسانی زیادی دارد. با استفاده تکنولوژی ماشین بینایی و دستگاه‌های کنترل کیفیت و سورتینگ ساخته‌شده با این فناوری این کار به‌راحتی و باصرفه جویی در موارد مذکور صورت می‌پذیرد.

پلیمر پلاستیک و لاستیک، شمارشگر قطعات

سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک (Mold Injection Watching System) یا سیستم محافظت از قالب

امروزه با گسترش استفاده از دستگاه‌های تزریق پلاستیک در صنایع مختلف، نیاز است. باتوجه‌به مشکلاتی که در این دستگاه‌ها وجود دارد؛ ازجمله باقی‌ماندن قطعه یا قطعاتی در قالب به دلیل خطا در قسمت پران این دستگاه‌ها سیستمی جهت محافظت از قالب که عمد تا با صرف هزینه و زمان زیادی ساخت شده‌اند، وجود داشته باشد. مشکل مذکور به‌راحتی و با استفاده از دوربین‌های صنعتی، تصویربرداری از قالب، پردازش تصاویر و ارسال دستور به PLC دستگاه تزریق قالب جهت جلوگیری از بسته شدن غالب قابل‌حل است که از آن به‌عنوان سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک (Mold Injection Watching System) یا سیستم محافظت از قالب یاد می‌شود.

سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک

جهت کسب اطلاعات بیشتر ویدیوها در آپارات و یوتیوب را ببینید. در صورت داشتن سوالات و پشنهادات و نظرات خود را در دیدگاه زیر اعلام کنید. در اول وقت پاسخ داده می شود.

خدمات
اطلاعات تماس


به ما سر بزنید

اصفهان، خیابان کاوه خیابان استاد فلاطوری، مجتمع پارسه،طبقه دوم، واحد 9و 10 

سوالی دارید؟

031-34596198

 

ایمیل ما

[email protected]

 

ایمیل اختصاصی بخش فروش

[email protected]