شاتر Global

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با شاتر Global آشنا کنیم،با ما همراه باشید:

 

شاتر Global

 

در روزگاران ابتدایی، عکس‌‌برداری از طریق جعبه‌‌ای با فیلم حساس به نور انجام می‌گرفت. دوربین‌‌های پیشرفته‌‌تر عکاسی نیز دارای شاتر هستند که پس از رها کردن دکمه، شاتر باز، نور وارد و تصویر ایجاد می‌گردد.

در پایان زمان اکسپوژر (که بواسطه کاربر تنظیم می‌گردد) شاتر بسته و فیلم به جلو هدایت می‌ شود. حتی امروزه بسیاری از دوربین‌های دیجیتال بر این روش استوار شده‌اند. تنها فیلم با سنسورهای CMOS و CCD جایگزین شده است.

برای فیلم‌برداری، دوربین‌‌های صنعتی و نهایتا دوربین‌‌هایی که دارای مجموعه‌ای از تصویر هستند؛ بهتر است از شاتر الکترونی استفاده شود. آن‌ها بسیار سریع هستند و در خارج نصب نمی‌شوند. خوشبختانه، بیشتر سنسورهای CMOS و CCD دارای چنین شاتر الکترونی هستند. در سنسورهای CCD ساختِ چنین شاتری بسیار آسان است؛ چرا که عضوی از ساختار آنها است.

 

سنسورهای CCD دارای شاتر سراسری (Global) هستند.

شاتر سراسری:  زمانی‌ که شاتر الکتریکی به طور هم‌ زمان تمام سنسور تصویر را در معرض نور قرار دهد؛ ما دارای شاتر سراسری هستیم. در نقطه مقابل بعضی از سنسورهای CMOS، قادر به انجام این عملیات به طور هم‌ زمان نیستند. آنها تنها پیکسل‌‌ها را به صورت خط به خط در معرض نور قرار می‌دهند. در چنین مواردی نوع شاتر، rolling نامیده می‌شود.

داشتن شاتر سراسری، ذات سنسورهای CCD است.

از شما ممنونیم که مطلب ما را در مورد شاتر Global مطالعه فرمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید.