لنزهای C-mount

 

در این مقاله ما سعی میکنیم به ساده ترین شکل ممکن شما را با دوربین های صنعتی اشنا کنیم،با دانش نامه نوین ایلیا صنعت همراه باشید….

 

لنزهای C-mount

در تعداد بالایی از کاربردهای اصلی، دوربین‌ های صنعتی به لنزهای C-mount مجهز شده‌ اند. بر همین روال، بیشتر دوربین‌ های صنعتی، “دوربین‌ های C-mount ” نیز نامیده شده‌اند. استاندارد C-mount در سراسر جهان پذیرفته شده است. در نتیجه گستره وسیعی از لنزهای ارزان برای انتخاب موجود است.

انتخاب لنز C-mount صحیح

انتخاب لنز C-mount بر مبنای پارامترهای روبرو تعیین می‌گردد: اندازه جسم، فاصله کاری و اندازه سنسور (مشخص شده بوسیله فرمت دوربین). از یک سو تشخیص این پارامترها دشوار نیست و از سوی دیگر این موارد منشا درک ناصحیح هستند.

انواع CS-mount

اغلب لنزهای واید مبتنی بر استانداردهای مختلف C-mount، CS-mount نامیده شده‌ اند. لنزهای CS-mount تنها ۵ میلی‌ متر به سنسور CMOS و CCD نزدیک‌ تر هستند.

در نتیجه، لنزهای CS-mount به دوربین‌ های C-mount قابل اتصال نیستند. در نقطه مقابل یک لنز C-mount می‌تواند به دوربین CS-mount با حلقه فاصله انداز ۵ میلی‌ متری متصل شود.

از شما سپاسگزاریم که مطلب ما را مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.