لنز مگاپیکسل

 

در این مقاله ما سعی میکنیم به ساده ترین شکل ممکن شما را با  لنز مگاپیکسل اشنا کنیم،با دانش نامه نوین ایلیا صنعت همراه باشید….

لنز مگاپیکسل

متأسفانه، واژه “لنز مگاپیکسل” اندکی گمراه‌کننده است. لنزهای مگاپیکسلی همچنین با دوربین‌های صنعتی که دارای وضوح تصویر کمتر از یک‌ میلیون پیکسل هستند؛ به‌خوبی کار می‌کنند.

از سوی دیگر، این یک حقیقت است که سنسورهای CMOS و CCD شامل تعداد زیاد پیکسل در سطح کوچک و کوچک‌ تری هستند. در نتیجه پیکسل‌ ها نیز کوچک و کوچک‌ تر می‌شوند. در نتیجه وضوح اپتیکال لنزها نیز باید بیشتر و بیشتر افزایش یابد. این دقیقاً همان موردی است که “لنز مگاپیکسل” نامیده شده است.

چرا وضوح لنز مگاپیکسل بهتر است؟

همان‌ طور که در بالا ذکر شد. وضوح اپتیکالی لنز مگاپیکسلی بهتر از لنزهای معمول C-mount است. اما “وضوح اپتیکال” چیست؟ پنجره‌ های حمام بعضاً با برچسب‌های طرح دار پوشانده می‌شوند. سطح این برچسب‌ ها دارای ساختار موج‌ دار هستند و درنتیجه ما اشیا پشت پنجره را با وضوح بدی می‌بینیم. اگر سطح لنز دارای ساختار موج‌دار باشد؛ آن نیز موجب ایجاد تصاویری بد خواهد شد. در نتیجه، سطح صاف‌ تر لنز باعث وضوح اپتیکال بهتر می‌شود.

ممنون که در این مطلب با ما بودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.