راسل کرش (Russel kirsch) متولد 1929، مهندس آمریکایی سابق در انجمن ملی استاندارد که اولین اسکنر تصویر دیجیتال را توسعه داده است.

آموزش:

راسل در مدرسه برونکس تحصیل کرد و در سال 1946 فارغ التحصیل شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه نیویورک در سال 1950 در سال 1952 در دانشگاه هاروارد و در نهایت موسسه تکنولوژی ماساچوست ادامه داد.

زندگی شخصی:

راسل با خانم joan ازدواج کرد، او بیشتر زندگی شخصی اش را در واشنگتن سپری کرد و در آنجا حدود پنجاه سال در دفتر ملی استاندارد فعالیت کرد و بعد از بازنشستگی در ایالت پورتلند اقامت داشت.

در سال 1957، گروه راسل یک اسکنر تصویر دیجیتال را برای دنبال کردن تغییرات شدت بر سطوح عکس­ها ساخت و اولین اسکن­های دیجیتالی را ایجاد نمود. یکی از اولین عکس­های اسکن شده، تصویر سه ماهه فرزند راسل با 30976 پیکسل، یک آرایه 176*176 در یک ابعاد مقیاسی 5cm * 5cm بود.

درگذشت مخترع پیکسل

عمق بیت، تنها یک بیت به ازای هر پیکسل شامل سیاه و سفید کامل بدون سایه­های خاکستری بود اما به وسیله ترکیب چندین اسکن ساخته شده با استفاده از آستانه­‌های مختلف اسکن، میتوان اطلاعات مقیاس خاکستری را نیز بدست آورد.

آن­ها از کامپیوتر برای طراحی خط، شمارش اشیاء، تشخیص کاراکتر و تولید نمایشگرهای اسیلوسکوپ استفاده می­کنند. راسل همچنین عملگری را برای تشخیص لبه ارائه داد.

بعدها راسل کرش، مدیر تحقیقات شرکت sturvil شد و به عنوان سردبیر مشاور موسسه مهندسان برق و الکترونیک معرفی شد. راسل کرش در 11 آگوست سال جاری میلادی و در سن 91 سالگی در ایالات اورگان آمریکا درگذشت.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *