دسته‌بندی نشده

دوربین‌های رنگی

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت میخواهیم شما را با دوربین‌های رنگی اشنا کنیم،با ما همراه باشید.

 

دوربینهای رنگی

 

در نگاه اول، ساده به نظر می‌رسد: دوربین‌های رنگی، عکس رنگی می‌گیرند و آن‌ها از همنوع خود (سیاه‌ و سفید) زیباتر به نظر می‌رسند. اما در تضاد با این گفته، تولیدکنندگان دوربین‌ های صنعتی نظیر باسلر دارای محصولات متفاوتی از دوربین‌ های سفید و سیاه هستند. آیا صنعت بینایی ماشین واقعاً پیش از زمان حال است؟ به‌هیچ‌عنوان!

دوربین‌های رنگی قلب کاربردهای مصورسازی هستند،در حقیقت، دوربین‌ های سیاه‌ و سفید بیشتر برای کاربردهای بینایی ماشین مناسب هستند تا دوربین‌های رنگی. این امر به خاطر حقیقتی است که بسیاری از کاربردهای صنعتی بر مبنای تجزیه‌ و تحلیل شدت نور شکل‌گرفته‌اند. این رفتار منطبق بر ذات سنسورهای CCD و CMOS است.

یکی از کاربردهای اصلی بینایی ماشین، در اتوماسیون صنعتی است. امروزه همچنین ما کاربردهای مصورسازی در صنعت، پزشکی و  علوم را به‌عنوان “بینایی ماشین”  مورد توجه قرار می‌دهیم. در این حوزه، دوربین‌ های صنعتی تنها به عنوان “چشم گسترش‌یافته” از یک انسان عمل می‌کنند. تجزیه و تحلیل تصویر، وظیفه‌ی مغز ناظر است. کاربردی از این امر در میکروسکوپ است.

هر چند که سنسورهای CCD و CMOS کاملاً کور رنگ هستند.

از شما ممنونیم که مطلب ما را در رابطه با  دوربینهای رنگی مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.