دسته‌بندی نشده

دوربین‌های سیاه‌ و سفید

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را با دوربین‌های سیاه‌ و سفید اشنا کنیم،با ما همراه باشید.

 

دوربین سیاه و سفید

 

ازنقطه‌ نظر امروز، ممکن است دوربین‌های سیاه‌ و سفید، باقی‌مانده از روزهای اولیه فناوری تلویزیون و تصویربرداری باشند. این دیدگاه برای دوربین‌های تجاری صادق است. دوربین‌های تجاری رنگی فقط برای عکس‌برداری با “اهداف هنری” گزینه‌ی سیاه‌وسفید را ارائه می‌دهند.

در نقطه مقابل تعداد زیادی از دوربین‌های صنعتی “تنها” تصاویر سیاه‌وسفید ارائه می‌کنند. در حوزه بینایی ماشین، این تصاویر همچنین “تصاویر تک‌رنگ” نامیده می‌شوند. تولیدکننده‌ای مانند باسلر فراهم آورنده دوربین‌های رنگی و تک‌رنگ است.

دوربین‌های سیاه‌وسفید، شدت نور را اندازه‌گیری می‌کنند.

اما چرا این دوربین ها بر حوزه بینایی ماشین فرمان روایی می‌کنند؟ آیا این دوربین‌ها عقب‌تر از زمان فعلی هستند؟

به‌هیچ‌عنوان! سهم عظیمی از کاربردهای صنعتی بر مبنای تجزیه‌وتحلیل تفاوت‌ها در شدت نور است.دوربین های فوق این کار را بسیار بهتر از هم‌نوع رنگی خود انجام می‌دهند. این امر به خاطر طبیعت سنسورهای CCD و CMOS است ، آن‌ها کور رنگ هستند.

در نتیجه، قانونی طلایی در کاربردهای بینایی ماشین بیان می‌کند که: تنها زمانی از دوربین‌های رنگی استفاده کنید که کاربرد صنعتی شما نیاز به تشخیص میان رنگ‌ها باشد. در غیر این صورت از دوربین‌های سیاه‌ و سفید استفاده کنید؛ چراکه آن‌ها تنها تفاوت میان شدت نور را تفسیر می‌کنند.

از شما سپاسگزاریم که مطلب ما را مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.