دوربین‌ های GigE

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با دوربین‌ های gige اشنا کنیم،با ما همراه باشید:

دوربین‌ های GigE

GigE نشان‌ دهنده “Gigabit Ethernet” است و در نتیجه، دوربین‌ های gige، دوربین‌ های شبکه هستند. در چند سال گذشته، این دوربین‌ ها تنها وب‌ کم بودند. هنگامی‌ که ایترنت گیگابیت گسترش یافت؛ این رابط برای دوربین‌ های صنعتی جذاب شد . در ضمن، گستره وسیعی از انتخاب برای دوربین‌ های GigE موجود است.

موازی دوربین‌های GigE دوربین‌های USB3 هستند.

 

چرا دوربین‌های GigE بدون لنز ارائه می‌شوند؟

دوربین‌ های صنعتی در گستره عظیمی از کاربردها استفاده می‌ شوند. این گستره به‌ صورت قابل‌ توجهی در صورت استفاده لنز یکپارچه توسط دوربین‌ های صنعتی کاهش می‌ یابد. در نتیجه، بیشتر دوربین‌ های GigE به فرمت دهانه CS-mount یا C-mount تجهیز شده‌ اند. از آنجا که این فرمت، استاندارد است ؛ گستره وسیعی از لنزها در بازار با قیمت معقول موجود است.

 

مزیت دوربین‌ های GigE چیست؟

امروزه تمام رایانه‌ ها به رابط GigE مجهز هستند. در نتیجه مزیت اصلی دوربین‌ های صنعتی GigE رابط گسترده در جهان و وجود گسترده تجهیزات جانبی از جمله کابل در بازار است. همچنین می‌ توان به دو مزیت بزرگ اشاره نمود :

کابل طویل : کابل‌ های شبکه GigE در دسترس، دارای قیمت پایین و تا طول ۱۰۰ متر بدون مشکل، جوابگوی نیاز شما هستند . آشکارا این موارد برای سیستم‌ های بینایی ماشین استفاده‌ شده در اتوماسیون صنعتی جذاب هستند.

پهنای باند : اتصال GigE به‌ راحتی قادر است تا دو برابر حجم موجود در رابط USB2 و FireWire را منتقل نماید.

 

معایب دوربین‌ های GigE چیست؟

برای مثال : کابل طولانی و پهنای باند بالا باعث عیوب زیر می‌ گردد.

نیاز به منبع تغذیه جداگانه : در حالی‌ که دوربین‌ های FireWire و USB به‌ واسطه رایانه تغذیه می‌ شوند ؛ ولی این امر برای ارتباط‌ های عادی شبکه‌ ای ممکن نیست. در ضمن روشی برای جبران این عیب وجود دارد که PoE یا Power over Ethernet نامیده می‌شود. در این روش تغذیه مورد نیاز دستگاه از طریق کابل شبکه تأمین می‌ گردد.

مصرف بالای انرژی : انتقال حجم بالای داده در مسیر طولانی به معنای صحبت مجازی است که این خود به معنای آن است که “شمار بسیار زیاد الکترون درون کابل به جلو رانده شوند”. این امر به خطوط قوی درایور نیاز دارد و در عوض باعث افزایش مصرف تغذیه و تولید گرما در دوربین‌های GigE می‌شود.

از شما ممنونیم که مطلب ما را در مورد دوربین‌ های gige مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.