اخبار باسلر

دوربین اسکن خطی

دوربین لاین اسکن

 

سیستم های اسکن خط عمدتا برای بازرسی از مواد استفاده می­شوند. آنها همچنین برای برنامه‌هایی که نیاز به وضوح یا سرعت بسیار بالا دارند یا برای بازرسی اجسام استوانه‌­ای یا در حال چرخش مناسب هستند.

 

بازرسی وب:

یک زمینه کاربردی معمولی برای دوربین های اسکن خطی، بازرسی از محصول پیوسته مانند پارچه، کاغذ، شیشه یا صفحه فولادی است. این اشیاء هیچ آغاز یا پایان مشخصی ندارند و می توان طول آنها را به صورت نامحدود تصور کرد.

 

 

دوربین اسکن خطی

 

 

نوار نقاله:

تصویربرداری از اشیاء روی نوار نقاله برای استفاده از فناوری اسکن خط بسیار مناسب است، به خصوص اگر اشیاء تحت بازرسی طول متفاوت باشند و به تصویر با وضوح بالا نیاز دارند. ضبط تصاویر با دوربین اسکن ناحیه به یک منظره عمودی با دید وسیع برای بزرگترین بخش نیاز دارد و وضوح آن را محدود می کند. علاوه بر این، روشن کردن مناطق بزرگ می تواند یک مشکل باشد. در حالیکه دوربین­های لاین اسکن از طریق تغییر ارتفاع تصویر این مشکل را حل می­کنند. علاوه بر این، روشن کردن یک خط در سراسر نقاله بسیار ساده‌­تر است.

 

 

 

دوربین اسکن خطی

 

 

اشیاء در حال چرخش:

اسکن خط نیز روشی بسیار مناسب برای تصویربرداری از اجزای استوانه­ای است. تلاش برای انجام این کار با دوربین اسکن ناحیه کار دشواری است و مستلزم تصحیح اعوجاج ناشی از تصویربرداری از سطح خمیده است، بعلاوه اینکه برای گرفتن تمام سطح می توانید چندین عکس بگیرید. دوربین اسکن خط همان موقعیت نوری را در کل سیلندر ضبط می­کند و اعوجاج را حذف می­کند، چرخش سیلندر، تصویر صافی از کل سطح تولید می­‌کند.

 

 

دوربین اسکن خطی

 

 

تهیه کننده: محمد طالبی

مرجع

صفحه اختصاصی باسلر

 

دیدگاه ها بسته شده است