دوربین‌های سه بعدی TOF

 

در مطالب قبلی این وب سایت شما را با دوربین‌ acA 2040 باسلر آشنا کردیم، حال در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت می خواهیم تا شما را با دوربین‌های سه بعدی TOF آشنا کنیم،لطفا با ما همراه باشید.

دوربین های سه بعدی TOF

 

تجزیه و تحلیل تصاویر دو بعدی توسط الگوریتم‌های بینایی ماشین بسیار متداول است. اما گاهی لازم است برای کاربردهایی نظیر رباتیک یا خودروهای بدون سرنشین، از تصاویر سه بعدی استفاده گردد. امروزه تکنیک‌های مختلفی برای تصویربرداری سه‌بعدی وجود دارد. در روش‌های متداول اسکن سه‌بعدی، از حرکت یک خط نوری بر روی سطح جسم استفاده می‌شود و بازتاب نور توسط دوربین صنعتی ثبت می‌گردد. با کنار هم قرار دادن تصاویر ثبت شده، تصویر سه‌بعدی شکل می‌گیرد. در فناوری‌های جدیدتر تصویربرداری سه بعدی مانند استریو و TOF (Time-of-Flight) نیازی به اسکن خط به خط نیست.

 

دوربین های سه بعدی TOF

 

در دوربین‌های TOF، لامپ‌هایی از نوع LED تعبیه شده که در فواصل زمانی مشخص، پالس‌های مشخصی را ارسال می کنند. با اندازه‌گیری فاصله زمانی ارسال و دریافت پالس نوری، بعد سوم محاسبه می‌گردد. در فیلم زیر اصول فناوری ToF باسلر شرح داده شده است.

 

ویژگی های دوربین سه بعدی TOF باسلر
  1. کیفیت VGA
  2. نرخ ۲۰ تصویر در ثانیه
  3. تولید لحظه‌ای تصاویر دو و سه بعدی
  4. قیمت مناسب در مقایسه با عملکرد
  5. عدم نیاز به تجهیزات جانبی جهت تصویربرداری (نظیر نور)

 

از اینکه مطلب ما را در مورد دوربین‌های سه بعدی TOF مطالعه فرمودید از شما ممنونیم، شما همچنین می توانید از سایر محصول دوربین های باسلر دیدن کنید و یا جهت سفارش دوربین ace2 باسلر با ما تماس حاصل نمایید.
لطفا ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید.