دوربین های صنعتی Basler

دوربین مناسب برای برنامه شما

 

دوربین‌های صنعتی باسلر همیشه انتخاب خوبی هستند. ما از سال 1388 در حال توسعه دوربین‌های دیجیتال با کیفیت بالا برای پردازش تصویر صنعتی هستیم. دوربین‌های باسلر در زمینه اتوماسیون کارخانه، علوم پزشکی و زندگی، سیستم‌های هوشمند ترافیک (ITS) و خرده فروشی و غیره استفاده می‌شود.

 

دوربین های صنعتی از Basler

 

دوربین صنعتی چیست؟

امروزه دوربین‌های صنعتی در مناطق مختلف، به ویژه در نظارت بر تولید و طیف وسیعی از کارهای اندازه‌گیری پیچیده، یافت می‌شوند. کنترل کیفیت زمینه دیگری است که به شدت به پردازش تصویر صنعتی متکی است. دوربین‌های صنعتی دیجیتال به طور‌کلی قدرت بیشتری نسبت به دوربین‌های دیجیتال استاندارد دارند که برای عکس‌های فوری معمولا در  تعطیلات استفاده می‌شود.آنها باید بتوانند مجموعه‌ای کاملا متفاوت از تأثیرات خارجی را کنترل کنند، مانند مواردی که در مناطقی با دمای محیط بالا کاربرد دارند.

تفاوتهای دیگری نیز وجود دارد: کیفیت تصویر در دوربین‌های صنعتی اغلب بالاتر از آن است که در یک دوربین “معمولی” یافت می‌شود، زیرا تصاویر بسیار دقیق برای کارهای اندازه‌گیری تخصصی اغلب مورد نیاز است. عناصر آشنا یک دوربین دیجیتال: مانند منظره یاب، انتشار شاتر و فلاش – در هیچ کجا در دوربین‌های صنعتی یافت نمی‌شوند. این دوربین‌ها با استفاده از رابط به کامپیوتر متصل می‌شوند. دوربین با استفاده از کابل I / O (ورودی / خروجی) فعال می‌شود. نرم افزار موجود در رایانه، سیگنال را برای ضبط تصویر ارسال می‌کند. به تعبیر مجازی، این را می‌توان “آزاد شدن شاتر(دیافراگم)” نامید.

 

 

از حسگرهای CMOS و CCD گرفته تا رابط‌های GigE یا USB 3.0 – نمونه کارها از دوربین‌های باسلر طیف گسترده‌ای از دوربین‌های اسکن منطقه و اسکن خط را شامل می‌شود. مجموعه نرم افزار رایگان Basler pylon Camera Software به کاربران، نرم افزاری را ارائه می‌دهد که مخصوص نیازهای آنها در دوربین‌های صنعتی طراحی شده است. طیف گسترده ای از لوازم جانبی نیز در دسترس است، از جمله لنزهای Basler: آنها کاملاً مناسب دوربین های Basler با سنسورهای کوچکتر از 1/2″هستند.

 

موارد استفاده برای دوربین‌های صنعتی

از یک دوربین صنعتی می‌توان برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف استفاده کرد. دوربین‌های اسکن خطی به عنوان مثال در بازرسی چاپ استفاده می‌شود. دوربین‌های اسکن منطقه‌ای مانند ace ، dart ، pulse ، Basler beat ، aviator ، pilot و scout در انواع برنامه‌های اتوماسیون کارخانه بخصوص برای شناسایی، مرتب‌سازی و بازرسی قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین‌های صنعتی باسلر همچنین در سیستم‌های هوشمند ترافیک و همچنین برای کاربردهای میکروسکوپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دوربین های صنعتی از Basler

نویسنده: مهندس محمد طالبی
منبع
صفحه اختصاصی باسلر

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *