دوربین ها در بینایی ماشین

ماشین ویژن یک ابزار مهم برای بهینه سازی و نظارت خودکار فرایندهای تولید می باشد. بنابراین، دوربین های صنعتی نقش مهمی در ماشین بینایی ایفا می کنند. دوربین ها اطلاعات مهم را ضبط کرده، بایگانی کرده و به نرم افزار یا کاربران امکان می دهد بر اساس آنها تصمیم گیری کنند. سیستم های ماشین بینایی می توانند، محصولات را اندازه گیری و شمارش کنند، وزن و حجم آنها را محاسبه کرده و کالاها را با سرعت بالا بازرسی کیفی کنند. علاوه بر این، آنها به طور خودکار اطلاعات ارزشمندی را از میان حجم زیادی از داده استخراج کرده و از طریق فیلتر کردن، بهینه سازی و غیره به متخصصیان در تفسیر اطلاعات کمک می کند. این سیستم ها به طور مداوم و خستگی ناپذیر، در طول زمان عملکرد یکسانی دارند. از سیستم های ماشین بینایی در انواع کاربردها شامل خط تولید، پزشکی، نظارت بر ترافیک، سیستم های امنیتی و فناوری های رابط دیجیتال استفاده می شود.

دوربین ها و ماشین بینایی

دوربین ها جزء انکار ناپذیر سیستم ماشین بینایی هستند. دوربین ها با استفاده از پروتکل های خاصی با یک کامپیوتر ارتباط برقرار کرده و تصویر دریافت شده در نرم افزار های بینایی ماشین مورد پردازش قرار می گیرد. انتخاب نوع دوربین برای هر کاربرد متفاوت است. همچنین بهترین عملکرد یک دوربین زمانی است از سایر تجهیزات جانبی نظیر نورو درگاه ارتباطی، متناسب با آن استفاده شود. در فایل زیر اصول بنیادین سیستم بینایی ماشین، گرد آوری شده است.

دانلود اصول بنیادین سیستم بینایی

از شما بابت مطالعه این مطلب ممنونیم،لطفا ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین دنبال کنید، همچنین پیشنهاد می کنیم سایر مطالب ما، همچون شرکت VST را نیز مطالعه نمایید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *