دوربین هوشمند

 

مجموعه تجهیزاتی نظیر دوربین صنعتی، لنز، برد پردازشی، ورودی خروجی‌های دیجیتال، آنالوگ، سریال به همراه لایتینگ و … در یک بسته‌بندی، دوربین هوشمند (Smart Camera) را تشکیل می‌دهند. دوربین‌های هوشمند (Smart Camera)، ممکن است شامل تمامی موارد و یا بعضی از موارد فوق شوند. ولی آنچه بارز و آشکار است؛ دوربین‌های هوشمند آمده‌اند تا فرآیند طراحی تا بهره‌برداری را کوتاه سازند و توسط پردازنده داخلی (هوش خود) روند اتوماسیون و بینایی ماشین را سرعت و اطمینان بیشتر بخشند. نکته‌ی حائز اهمیت این است که این دوربین‌ها نیاز به رایانه ندارند!! بله درست است؛ این دوربین‌ها قادرند امور پردازشی را بدون نیاز به رایانه انجام دهند؛ به PLC متصل شوند و یا حتی مستقیما بدون PLC به یک عملگر سخت‌افزاری برای جداسازی قطعات معیوب از سالم دستور دهند.

 

دوربین هوشمند

 

عموماً در طراحی سامانه‌های بینایی توسط دوربین‌های هوشمند چندان به دانش برنامه‌نویسی و یا مدیریت عوامل متعدد و پیچیده بینایی نیاز نیست. سنسورهای هوشمند بینایی که به‌صورت عمومی، دوربین‌های هوشمند نیز نامیده می‌شوند. پروژه‌های بینایی مانند ابعاد برداری، تشخیص بودونبود، رنگ، بارکدهای تک و دوبعدی، عیوب محصول و موقعیت‌یابی را به‌راحتی و سادگی تمام و با اطمینان بالا انجام می‌دهند.

وقت طلا است. دوربین‌های هوشمند با مفهوم این جمله به‌خوبی آشنایی دارند و برای وقت و کیفیت محصول شما ارزش فوق‌العاده‌ای قائل هستند.

 

منبع
صفحه اختصاصی سنسوپارت

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *