دوربین FireWire

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با  دوربین firewire اشنا کنیم،با ما همراه باشید:

 

دوربین FireWire

 

دوربین‌ های FireWire به‌ واسطه رابط IEEE 1394a و یا IEEE1394b به رایانه متصل می‌شوند،شرکت سونی این رابط را “iLINK” می‌نامد. واژه “FireWire” توسط اپل معرفی شده است، در اواسط سال ۱۹۹۰، IEEE1394a دارای پهنای باند ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه بود،در آن زمان سونی اولین کارخانه‌ ای بود که دوربین‌ های صنعتی مبتنی بر FireWire را معرفی نمود. این امر آغازی برای دوربین‌ های صنعتی دیجیتال بود. امروزه، دوربین‌ های صنعتی آنالوگ به‌ طور کامل در پروژه‌ های بینایی ماشین فاقد کاربرد هستند.

 

FireWire400 در برابر FireWire800

در زمان ارائه این رابط، دوربین‌ های صنعتی با هر دو رابط IEEE1394a و IEEE1394b در دسترس بودند. عبارتی که بیشتر استفاده می‌ شد عبارات “FireWire400” و “FireWire800” بود. عدد، نشان‌ دهنده مقدار پهنای باند موجود است.

 

دوربین‌های FireWire به همراه لنز ارائه نمی‌شوند

بیشتر دوربین‌ های صنعتی بر مبنای استاندارد دهانه لنز C-mount یا CS-mount شکل‌ گرفته‌ اند. بنابراین، این دوربین‌ ها می‌توانند با گستره‌ ی عظیمی از لنزها همراه شوند. با توجه به اینکه این یک استاندارد جهانی است؛ در بازار، گستره‌ ی عظیمی از انواع لنزها یافت می‌ شود.

دوربین‌ های FireWire به همراه فوکوس خودکار، دیافراگم خودکار و زوم

بعضی از کاربردها نیاز دارند تا لنز توسط نرم‌ افزار کنترل شود. دوربین‌ های  FireWire با لنزهای یکپارچه‌ شده این خواسته را به نحو احسن انجام می‌دهند. آنها از موتورهای کوچکی برای کنترل تنظیمات فوکوس، دیافراگم و زوم لنز استفاده می‌کنند.

از شما ممنونیم که مطلب ما را در مورد دوربین firewire  مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.