دوربین usb

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم شما را بیشتر با دوربین usb اشنا کنیم،با ما همراه باشید:

دوربین USBواژه “دوربین USB ” دلالت بر آن دارد که دوربین صنعتی از طریق رابط USB به رایانه متصل شده است. از طریق این رابط می‌ توان پارامترهایی که برای تنظیم دوربین سیاه و سفید و یا رنگی استفاده شده‌اند و همچنین داده‌ های تصویر را انتقال داد. یکی از برداشت‌ های اشتباه بسیاری از مردم آن است که  “دوربین USB ” را مترادف با ” کیفیت تصویر پایین” در نظر می‌ گیرند. اما در حقیقت، کیفیت تصویر بوسیله سنسور CCD یا سنسور CMOS تعیین می‌گردد. رابط USB به سادگی تصاویر ضبط شده از این طریق را منتقل می‌ نماید.

دلیل این کج فهمی به تاریخ رابط USB باز می‌گردد. نسخه ابتدایی این رابط دارای پهنای باند بسیار کمی بود بطوری که داده‌ های تصویر می‌ بایست بصورت محسوسی فشرده و یا به آهستگی منتقل می‌ شدند. این امر باعث بوجود آمدن واژه دوربین‌ های “آهسته” USB گشته بود.

 

دوربین‌ های USB بصورت یکپارچه با لنز ارائه نشده‌اند:

دوربین‌ های صنعتی اعم از دوربین های رنگی برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده می‌ شود. در نتیجه، تولید کنندگان معمولا آنها را بدون لنز به فروش می‌رسانند. بیشتر دوربین‌ های صنعتی بصورت C-mount یا CS-mount ارائه می‌شود. خوشبختانه، هر دوی اینها استانداردهای بین‌ المللی هستند و در نتیجه محدوده وسیعی از انتخاب موجود است.

 

مزایای دوربین‌های USB چیست؟

از زمانی که USB 2.0 از میان انبوه مشکلات گذشته است. دوربین‌ های USB بی‌ شماری در سیستم‌ های بینایی ماشین استفاده شده است. دلیل این امر عبارت است از :

قیمت پایین : بر طبق کاربرد USB در بازار مشتریان، اجزا USB بسیار ارزان قیمت و قابل یکپارچه سازی هستند. بنابرین تولید دوربین‌ های USB به صرفه تر از دوربین‌ های GigE است.

مدیریت آسان : تمامی رایانه ها مجهز به حداقل یک رابط USB3 هستند. و این در حالی است که دوربین USB به بوردهای رابط خاصی نیاز ندارد. این امر برای لپتاپ‌ ها نیز صدق می‌کند.

 

عیب دوربین‌ های USB چیست؟

بطور واضح، دوربین USB یک “چاقوی ارتشی سویسی” نیست.

کابل‌ های طویل : طول بیشینه کابل USB3، ۱۰ متر است. هر چند که کابل‌ های اکتیو با طول بالاتر نیز موجود است ولی قیمت این کابل‌ ها بسیار گران است.

از شما ممنونیم که مطلب ما را مطالعه فرمودید،شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا سایر مطالب دانش‌نامه ما را نیز مطالعه کنید.