دوربین هوشمند VISOR Robotic

دوربین رباتیک

 

 

انقلاب چهارم عصر ربات‌ها

 

در این مطلب قصد داریم شما را با دوربین رباتیک سنسوپارت آشنا کنیم لطفا با ما همراه باشید.

بعد از پیشرفت­‌های روز افزون در علوم رباتیک و فتح قله­‌های جدید در این عرصه، صنایع برای رقابتی­‌تر شدن، افزایش راندمان، بهره وری و افزایش تولید از یک طرف و کاهش قیمت تمام شده از طرف دیگر به سمت اتوماسیونی کردن صنعت خود پیش می­‌روند. در این دوره ما شاهد استفاده همه جانبه از ربات­ها در صنایع هستیم به طوری که بزرگترین برند­های دنیا دارای سالن تولید بزرگ با حداقل پرسنل و تعداد زیادی از انواع ربات­ها، در حال تولید بهترین و باکیفیت ترین محصولات با کمترین قیمت می­‌باشند و سرمایه خود را بیشتر در مقوله تحقیق و توسعه هزینه می‌­کنند.

وجود ربات­ها پنجره جدیدی را به روی صاحبان صنایع باز کرد البته در این بین ربات­ها نیز به دو دسته تقسیم می‌­شود :

  • ربات­هایی که کار ثابت و تعریف شده انجام می­‌دهند و از مختصات خاص قطعه را برداشته و در محل تعریف شده قرار می دهند و قطعه همیشه باید در حالت و محل تعریف شده قرار داشته باشد.
  • ربات های هوشمند که قابلیت رصد قطعه در هر قسمت با هر حالت را دارد و مانند یک انسان و حتی با سرعت و دقت بالاتر از انسان کارها را انجام می دهد. در این دسته، ربات به دوربین هایی مجهز می شود که همانند چشم انسان موقعیت قطعه را رصد و به بازوی ربات دستور گرفتن قطعه و قرار دادن آن را می­دهد.

دوربین های  Visor Robotic برند SensoPart دقیقا همانند چشم در بدن انسان عمل کرده و به ربات موقعیت دقیق و حالت قرار گیری قطعه را  نشان می­‌دهد و بازوی رباتیک یا ربات را به سمت قطعه هدایت می­‌کند.

با ظهور انقلاب صنعتی چهارم، کاربرد های رباتیک به صورت فزاینده ای افزایش یافته است. ربات ها به انسان ها در بهبود تولید و افزایش بهره وری کمک می کنند. برای اینکه ربات ها بتوانند با شرایط فیزیکی پیرامون خود را هماهنگ کنند، لازم است اطلاعاتی از محیط پیرامون به مختصات قابل فهم برای ربات تبدیل شود. دوربین VISOR Robotic سنسوپارت که در چندین نسخه عرضه می شود، راه حل های بسیار خوبی برای انواع وظایف اتوماسیون ارائه می دهد.

با این دوربین داشتن رابط کاربری استاندارد، ساختاری بسیار ساده و انعطاف پذیر دارد و می تواند با تجهیزات موجود هماهنگ شود. از این دوربین های هوشمند می توان در جابجایی قطعات توسط ربات استفاده نمود. این دوربین ها مختصات فیزیکی اجسام را به صورت هوشمند شناسایی کرده و اطلاعات را برای کنترولر ربات ارسال می کنند. با دوربین های هوشمند می توان اجسام را به صورت تک تک یا به صورت دسته ای (universal tray) جابجا کرد.

 

VISOR Robotic

 

این دوربین قابلیت کالیبره شدن دارد تا بتواند مختصات مکانی را به صورت دقیق با ربات به اشتراک بگذارد. کالیبره کردن دوربین های هوشمند به معنای انطباق مختصات فیزیکی با مختصات پیکسلی است به طوری که محل دقیق اجسام برای ربات مشخص باشد. برای این منظور از صفحات کالیبراسون به شکل زیر استفاده می شود.

دوربین هوشمند VISOR Robotic

 

ممنون از اینکه  مطلب ما را در مورد دوربین هوشمند VISOR Robotic مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.