مشخصات یک سیستم بینایی ماشین

 

قبل از اینکه یک سیستم انتخاب شود، باید تمام نیازهای شما را برای سیستم بینایی دستگاه تعریف کنید. تمام معیارها را نمی توان با تمام انواع سیستم ها مواجه کرد، به طوری که انتخاب به سرعت به سیستم تست مناسب محدود می شود. نقطه شروع برای این بررسی،بازرسی و محیط فیزیکی است که سیستم باید نصب شود. اطلاع دقیق از این امر برای ایجاد یک روند پایدار گیاه و اجرای یک برنامه اقتصادی مناسب ضروری است. بخش «تمرین» کامل این وب سایت به شما در تصمیم گیری درست کمک می کند. به طور خاص، بخش “ورق مشخصات” یک لیست اضافی از سوالات را فراهم می کند.

برای انتخاب سیستم پردازش تصویر باید انواع مختلفی از شرایط و پارامترهای اساسی مورد بررسی قرار گیرد :


پارامترهای پیچیده

Selection_Criteria

 

اطلاعات مهم در مورد تست شی :

 

شی چقدر بزرگ است؟ ویژگی های قابل تشخیص چقدر بزرگ هستند؟ آیا یک دوربین رنگی برای تشخیص نیاز دارد؟ اندازه گیری باید دقیق باشد؟ انتخاب دوربین کامل به اطلاعات (رزولوشن، نوع سنسور، و غیره)  بستگی دارد.
چقدر باید سیستم پردازش تصویر از جسم فاصله داشته باشد؟ آیا می توانم یک بازرسی دستی داشته باشیم یا یک سیستم  مثل (ربات، میز دوار، محور خطی) در راه است؟ فاصله کار با رزولوشن شناخته شده و اندازه سنسور دوربین و ابعاد آن، امکان محاسبه و انتخاب لنز کامل را فراهم می کند.
کدام قسمت سطح و شکل بازرسی شده است؟ از چه موادی ساخته شده است؟ کدام رنگ جسم است؟ با انتخاب نور کامل، نقص ها و اشیا را می توان با ایجاد کنتراست به محیط زیست قابل رویت کرد.
چطور ویژگی هایی که در تصویر دوربین دیده می شود، قابل مشاهده است؟ در مقایسه با پس زمینه تصویر چقدر خوب است؟ بسته به وظیفه (اندازه گیری، شمارش، چک حضور، شناسایی، بازرسی چاپ، جستجوی شی، تشخیص کاراکتر نویسی، خواندن کد)، ابزارهای نرم افزاری مختلف مورد نیاز است. سیستم باید ابزار نرم افزار مناسب برای حل درخواست شما را فراهم کند!

 

اطلاعات مهم در مورد محیط کار:

 

چند قسمت در ثانیه باید بررسی شود؟ احتمالا سیستم های ساده تر می توانند این کارها را انجام دهند، با این حال، ممکن است به اندازه کافی سریع نباشند.
کار تغذیه چگونه انجام می شود؟ چقدر سریع؟ کدام محدوده در X / Y و Z ظاهر می شود؟ ابزارهای نرم افزاری باید بتوانند آنها را جبران کنند.
چقدر فضای موجود در سیستم برای سلول بازرسی در دسترس است؟ وزن و اندازه دوربین (و نورپردازی) می تواند در بسیاری از سیستم ها مهم باشد.
محیط کار (خاک، گرد و غبار، آوار، تداخل الکترومغناطیسی، ارتعاشات) می تواند شدیدا مزاحم باشد. سیستم پردازش تصویر باید با لوازم جانبی مناسب، مانند محوطه های حفاظتی، برای جلوگیری از تداخل زیست محیطی، کامل شود
چگونه ارتباط برقرار شود؟ کدام یک از اینترفیس ها مورد نیاز است؟ آیا داده ها ثبت می شوند؟ آیا نیاز به ذخیره تصاویر در یک پایگاه داده وجود دارد؟ کدام رابط کاربر برای کارکنان (HMI) مورد نیاز است؟ نه هر سیستمی امکانات مناسب را فراهم می کند. لطفا همچنین طول کابل مورد نیاز را در نظر بگیرید! هر رابط یا پروتکل قادر به برقراری ارتباط در فاصله های طولانی نیست.

 

سوالات فوق العاده برای انتخاب دوربین:

Praxis_camera

    چه بودجه ای باید قرار گیرد؟
    
چه کسی آن را به سیستم ادغام خواهد کرد؟
    
عملیات در زندگی روزمره: چقدر آسان است که سیستم را اداره کند؟
    
چه کسی سیستم را نگه می دارد؟ چگونه می توان انواع جزء جدید را آموزش داد؟
    
چه کسی از نگهداری سیستم استفاده می کند؟

 

اطلاعات بیشتر

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *