هفت دلیل برای استفاده از ویژن سنسور

 

سنسور ویژن‌ها، سنسور‌هایی هستند که مشکلات ساده بازرسی را حل کرده و بسیار راحت مورد استفاده قرار می‌گیرند و جواب‌های رد/قبول یا اجرا/توقف را ارایه می‌کنند. سنسور ویژن‌های شرکت سنسوپارت برای پیدا کردن مشخصه‌های دقیقی از یک قطعه استفاده می‌شوند. سنسور‌های فتوالکتریک چنین قابلیتی را دارا نمی‌باشند در حالیکه ویژن سنسورها چنین قابلیتی را دارا می‌باشند. از این سنسورها جهت بهبود فرآیند شناسایی استفاده می‌شود. این ابزارهای بینایی می‌توانند چالش برانگیز ترین مشخصه‌های جسم را شناسایی کنند مانند اجسام شفاف و نوشته‌های پرینت شده و …

 

هفت دلیل برای استفاده از سنسور ویژن
 

هفت دلیل استفاده از این سنسور های عبارتند از:

1- شناسایی مشخصه‌ها و مواردی که سنسور های فتوالکتریک نمی‌تواند تشخیص دهد: سنسور‌های ویژن در تسخیض الگو نسبت به سایر سنسور‌ها قوی‌تر می‌باشند.

2- حذف تحریک کننده خروجی: سنسور‌های ویژن مشکل تردید در موقعیت تصویر برداری را حل می‌کند و به کمک چند بار تصویر‌برداری و تحلیل تصاویر، زمان ارایه (زمان گرفتن عکس اصلی) را محاسبه می‌کند.

3- بازرسی بخش‌های مختلف از یک قطعه: یک سنسور ویژن می‌تواند به تنهایی چند نوع برسی را به صورت همزمان در تصویر هدف را انجام دهد.

4- کار بر‌روی یک نمایشگر هوشمند یا یک کامپیوتر: عملگر‌ها می توانند با پارامتر‌های جدید تنظیم شوند و یا به کمک یک کامپیوتر تنظیم شوند برای تعامل در کف یک کارخانه.

5- نور‌پردازی بهینه، روشنایی و کانتراست تصویر: سنسور‌های ماژولار ویژن می توانند با انواع فیلتر‌های نوری و روشنایی متفاوت کار کنند و قابل برنامه ریزی باشند. این سنسورها دارای امکاناتی جهت دستیابی به تصویر بهتر با فیلتر های مشخص می‌باشند.

6- تنظیم کردن به هم ریختگی ها (عدم میزان بودن و به هم ریختگی): سنسور‌های ویژن می توانند بدون توجه به سرعت و موقعیت جسم آنها را در یک خط شناسایی کنند. (هیچ تجهیز مکانیکی لازم نیست)

7- استفاده راحت: محیط توسعه ساده که برای کاربران تازه و قدیمی طراحی شده است.

 

موفقیت های مشتریان:

  • شرکت حمل و نقلی مکلین (اتوماسیون): این شرکت برای یک اپلیکشن دقیق قبول/رد روی محصولات اتصالاتی به این تکنولوژی نیاز داشت و همچنین سعی در دوری از یک پروسه گرانقیمت سورت داشت.
  • شرکت ابزار دقیق مینیاتور (اتوماسیون): این شرکت نیازمند کاهش زمان عدم کار دستگاه و مداخله اپراتور بود که علت ماشین کاری های سخت و غیر قابل اعتماد بود که برای سیستم‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود.
  • شرکت نوشیدنی‌های مریدیان: این شرکت نیازمند به کار‌گیری یک سیستم پر کن و در بندی دقیق و قابل اعتماد برای یک خط بسته‌بندی جدید بود که به صورت بدون وقفه با 375 بطری در دقیقه کار می‌کرد.
  • شرکت صنایع دارویی OTE: این شرکت نیازمند این بود تا محصولات تولیدی‌اش از نظر دقت و کیفیت کیفیت لازم را دارا باشد و هر بطری اندازه مساوی داشته باشد.

 

نویسنده: مهندس محمد طالبی
دوربین‌های Basler
منبع

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *