کاربردهای بینایی ماشین در صنایع خودرو سازی

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در صنایع خودرو سازی آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

Automobile

بازرسی بلوک موتور

در بلوک موتور برای سازنده مهم است که اندازه و موقعیت جای پیچ‌ها را بازرسی کرده و درستی آنها را تشخیص دهد؛ همچنین سطح موتور را برای بازرسی شکل صحیح ماشین‌کاری کنترل نماید. همه این موارد باعث می شود که هزینه بیشتری روی قطعات معیوب صورت نگیرد و قطعاتی که با دوباره‌کاری مجددا به فرآیند تولید باز خواهند گشت به ضایعه تبدیل نشوند.

بازرسی بلوک موتور1

بازرسی واشرهای لاستیکی

واشرهای لاستیکی را می‌توان به‌راحتی از نظر موقعیت نشستن بر روی سطح، سالم بودن واشر و نداشتن عیب مورد بازرسی قرار داد. این کنترل کیفی دقیق باعث می‌شود که سازندگان در امر مشکلات خدمات پس از فروش ناشی از بی‌کیفیتی محصول و هزینه‌های مرتبط با آن صرفه‌جویی قابل‌توجهی را داشته باشند. ربات‌های صنعتی در همه فرآیندهای تولید در اکثر صنایع می‌توانند بهره‌وری را افزایش دهند.

بازرسی-واشرهای-لاستیکی

تأیید اجزای مختلف

یکی از نیازهای مهم تولیدکنندگان بازرسی دستی محصولات پس از اسمبل شدن است؛ که با ویژن می‌توان اجزای مختلف را از نظر وجود یا عدم وجود، جهت نصب و ابعاد و رنگ مورد بازرسی قرار داد؛ بدین‌صورت قادر خواهند بود به مشتریان خود اطمینان دهند که محصولشان به‌صورت 100 درصد و با بازرسی ریزترین جزئیات تأیید شده است.

تایید کامپوننت های مختلف

 

دانلود فایل کابردهای بینایی ماشین در صنعت خودرو

 

ممنون که مطلب ما را مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.