کاربردهای بینایی ماشین در ترافیک و ترابری

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در ترافیک و ترابری آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

بازرسی جاده و راه‌آهن

سامانه‌های بازرسی راه‌آهن و جاده کمک فراوانی به نگه‌داری و تعمیر می‌کنند. بدین وسیله، بازرسی خطوط راه‌آهن و جاده‌ها با سرعت بالا انجام می‌پذیرد و ضمن آماربرداری، ما را در تعمیر به‌موقع کمک می‌کند.

مانیتورینگ

این سامانه‌ها با استفاده از دوربین‌های تحت شبکه وظیفه نظارت بر وقایع خاص و حراست از شهر را بر عهده دارند. دوربین‌های نظارت تصویری اصلی‌ترین ابزار جمع‌‌آوری و ثبت اطلاعات تصویری سطح شهر و انتقال آن به مرکز کنترل ترافیک خواهند بود.

دریافت عوارض

پرداخت الکترونیکی عوارض، روشی برای اخذ عوارض بزرگراه‌ها و جاده هاست به‌طوری‌که خودرو در محل عوارضی توقف نکرده و مبلغ عوارضی به‌طور الکترونیکی از حساب وی کسر می‌شود. هدف این سیستم، حذف تاخیر در جمع‌آوری عوارض جاده با استفاده از سیستم‌های الکتریکی به وجود آمده‌است.

پلاک خوان

سيستم‌هاي پلاک‌خوان خودرو، امروزه يکي از مهمترين روش‌هاي تشخيص هويت خودرو است که در بسياري از سيستم‌هاي کنترل تردد و ترافيک مورد استفاده است. در پروژه‌هاي ترافيکي کشور از اين سيستم استفاده فراواني شده است که از اين ميان به پروژه‌هاي کنترل محدوده ترافيک شهرداري تهران، ثبت تخلفات جاده‌اي توسط راهداري و … می‌توان اشاره نمود.

ممنون که مطلب ما را  مشاهده نمودید، برای انتخاب دوربین مناسب حتما از صفحه اختصاصی راهنمای انتخاب دوربین مناسب باسلر برای سامانه های کنترل ترافیک دیدن کنید، شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید.