کاربردهای بینایی ماشین در ترافیک و ترابری

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در ترافیک و ترابری آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

VITRONIC-TollCheckerfreeflow

بازرسی جاده و راه‌آهن

سامانه‌های بازرسی راه‌آهن و جاده کمک فراوانی به نگه‌داری و تعمیر می‌کنند. بدین وسیله، بازرسی خطوط راه‌آهن و جاده‌ها با سرعت بالا انجام می‌پذیرد و ضمن آماربرداری، ما را در تعمیر به‌موقع کمک می‌کند.

Track-Defects-Cracks

مانیتورینگ

این سامانه‌ها با استفاده از دوربین‌های تحت شبکه وظیفه نظارت بر وقایع خاص و حراست از شهر را بر عهده دارند. دوربین‌های نظارت تصویری اصلی‌ترین ابزار جمع‌‌آوری و ثبت اطلاعات تصویری سطح شهر و انتقال آن به مرکز کنترل ترافیک خواهند بود.

VITRONIC-TOLLCHECKER

دریافت عوارض

پرداخت الکترونیکی عوارض، روشی برای اخذ عوارض بزرگراه‌ها و جاده هاست به‌طوری‌که خودرو در محل عوارضی توقف نکرده و مبلغ عوارضی به‌طور الکترونیکی از حساب وی کسر می‌شود. هدف این سیستم، حذف تاخیر در جمع‌آوری عوارض جاده با استفاده از سیستم‌های الکتریکی به وجود آمده‌است.

avarez

پلاک خوان

سیستم‌های پلاک‌خوان خودرو، امروزه یکی از مهمترین روش‌های تشخیص هویت خودرو است که در بسیاری از سیستم‌های کنترل تردد و ترافیک مورد استفاده است. در پروژه‌های ترافیکی کشور از این سیستم استفاده فراوانی شده است که از این میان به پروژه‌های کنترل محدوده ترافیک شهرداری تهران، ثبت تخلفات جاده‌ای توسط راهداری و … می‌توان اشاره نمود.

Vehicle_Speed_Monitoring

ممنون که مطلب ما را  مشاهده نمودید، برای انتخاب دوربین مناسب حتما از صفحه اختصاصی راهنمای انتخاب دوربین مناسب باسلر برای سامانه های کنترل ترافیک دیدن کنید، شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید.