ترافیک و حمل و نقل

 

در این صفحه از وب سایت نوین ایلیا صنعت شما می توانید با دوربین های کنترل ترافیک و حمل و نقل باسلر آشنا شوید، شایان ذکر است، شرکت نوین ایلیا صنعت به عنوان تامین کننده تجهیزات بینایی ماشین، تنها نماینده رسمی شرکت باسلر آلمان در کشور می باشد، جهت سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

دوربین های کنترل ترافیک

 

دوربین‌ها در سامانه ترابری هوشمند (ITS) به‌عنوان “چشم بهینه” کار می‌کنند و حتی در اکثر موقعیت‌های چالش‌برانگیز هم تصاویر با کیفیتی می‌گیرند. سرعت‌بالا مسئله‌ای ذاتی در مبحث ترافیک است که استفاده از سنسورهایی با فناوری شاتر سراسری و حساسیت زیاد (عموماً با پیکسل بزرگ) را واجب می‌سازد. این دوربین‌ها، حتی با زمان‌های کوتاه اکسپوژر تصاویری واضح ارائه می‌کنند. با ظهور تشخیص خودکار شماره پلاک (ANPR) به‌عنوان سنگ‌بنای فناورانه سامانه ترابری هوشمند، که تحت عنوان LPR (تشخیص پلاک) نیز شناخته می‌شود؛ اهمیت کیفیت تصاویر نیز عضوی جداناپذیر خواهد بود.

مجموعه ویژگی‌های قوی و منعطف نیز یک الزام است. زیرا این سامانه‌ها باید برای کاربردهای مختلف بومی و خاص -که به دنبال توسعه جهانی ایجاد می‌شوند- سازگار باشند. برای بسیاری از پروژه‌ها، زیرساخت‌ها نوع دوربین را تعیین می‌کنند. برای مثال، سامانه کنترل دسترسی به دنبال دوربین‌های IP هستند تا بتوانند آن‌ها را با سامانه‌های امنیتی موجود مستقیماً ادغام کنند. در مقابل برای سامانه‌هایی خاص، مانند عوارضی آزادراه که دوربین و رایانه یک واحد مشخص و جداناپذیر را تشکیل می‌دهند و به لحظه بودن (Real-Time) یک ضرورت است؛ رایج‌ترین انتخاب، دوربین‌های صنعتی هستند.

 

 

کاربردهای مرسوم

 

با سبد محصول وسیع باسلر که شامل دوربین‌های صنعتی (بینایی ماشین) و شبکه (IP) است. پروژه شما هر چقدر هم که خاص باشد دوربین مناسب خود را پیدا خواهید کرد.

اجرای قوانین

سامانه‌های اجرایی دارای حوزه کاربردی وسیعی هستند. اجرای قوانین می‌تواند به‌صورت بالقوه برای مثال دنبال اعمال قوانین مربوط به سرعت، چراغ‌قرمز یا عبور غیرمجاز از خطوط باشد.

ادامه

ANPR/ LPR

تشخیص پلاک، فناوری مرکزی در این حوزه است و در کاربردهای ترافیکی مختلفی به ‌کاربرده می‌شود.

ادامه

عوارض

سامانه‌های امروزی عوارضی اغلب مبتنی بر تشخیص پلاک خودکار هستند. به‌عنوان‌مثال این سامانه‌ها شامل عوارضی آزادراه، عوارضی شهری و کنترل دسترسی هستند.

ادامه

داخل خودرو

راهکارهای درون خودرویی مبتنی بر دوربین به پلیس در سراسر دنیا کمک می‌کند تا وظایف روزانه خود را بهتر انجام دهند.

ادامه

نظارت وحمل و نقل

این حوزه شامل طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف است که از دوربین‌های IP به‌صورت معمول استفاده می‌شود. کاربردهای معمول شامل توزین، شناسایی وسیله نقلیه و نظارت بر ترافیک است.

ادامه

راه‌آهن و جاده

از دوربین‌های دیجیتال در طیف وسیعی از سامانه‌های بازرسی خیابانی، ریلی و قطار استفاده می‌شود. این سامانه‌ها شرایط لازم برای نگه‌داری ایمن راه را بررسی می‌کنند.

ادامه

 

از این که از این صفحه با موضوع دوربین های هوشمند کنترل ترافیک دیدن فرمودید از شما ممنونیم ، لطفا جهت مشاهده اصل این مقاله در سایت باسلر از این لینک کمک بگیرید ، همچنین شما می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی دوربین های باسلر در سایت شرکت نوین ایلیا صنعت با سایر محصولات باسلر هم اشنا شوید.