کاربردهای بینایی ماشین در صنایع الکترونیک

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در صنایع الکترونیک آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

elec-indust

تشخیص مواد معیوب

در فرآیند های چند مرحله‌ ای قبل از هر مرحله مواد باید از نظر بی‌ عیب بودن مورد بازرسی قرار گیرند تا در صورت معیوب بودن مرحله بعدی بر روی آنها صورت نگیرد. در این مرحله عرض نوار جهت برقراری اتصال کامل با اجزا دیگر و همچنین سالم بودن نوار از نظر وجود حفره یا خوردگی و خش‌ های سطحی بسیار مهم است که با بازرسی دقیق می‌ توان مراحل تولید را به‌ دقت زیر نظر داشت تا از اسمبل کردن مواد معیوب جلوگیری شود.

تشخیص مواد معیوب

بازرسی نوار طلا

در برخی از مراحل تولید ممکن است که از مواد گران‌ قیمتی استفاده شود که به همان میزان بازرسی دقیق آن برای نداشتن هیچ‌ گونه ضایعه‌ ایی از حساسیت بالاتری برخوردار می‌شود، در چنین مواردی بازرسی هوشمند نه تنها از دقت بالایی برخوردار است بلکه از سرعت بالایی نیز برخوردار بوده و نیاز مرحله بعدی تولید را به‌ راحتی برآورده می‌کند.

بازرسی نوار طلا

بازرسی مواد برش خورده

بازرسی تلرانس های ابعادی برش های ورق نازک توسط ابزارهای لمسی نه تنها ممکن است منجر به از بین رفتن ورق شود بلکه از سرعت پایینی نیز برخوردار می باشد . به کمک روش های نوین می توان 100 درصد دقت در بازرسی را با سرعتی بالا و بدون از بین بردن تکه ایی از مواد را در فرآیند تولید داشته باشیم.

بازرسی مواد برش خورده

بازرسی مواد قالب گیری شده

به کمک روش‌ های نوین می‌ توان مواد پلاستیکی قالب‌ گیری شده را از نظر ویژگی‌ های متعددی مانند تعداد حفره، ابعاد، مساحت و رنگ مورد بازرسی قرار داد.

بازرسی مواد قالبگیری شده

ممنون که مطلب ما را در مورد کاربردهای بینایی ماشین در صنعت الکترونیک مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.