کاربردهای بینایی ماشین در صنایع غذایی

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در صنایع غذایی آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

nut-indust

پست بازرسی پخت

در این پست می‌توان کیفیت مواد غذایی را بعد از پخت با سرعت‌بالا بازرسی کرد تا یکنواخت بودن مواد غذایی و ذرات تغییر رنگ داده‌شده بر اثر پخت که شکایت مشتریان را در پی خواهد داشت مورد بازرسی قرار داده و محصول نهایی باکیفیتی به بازار ارائه نمود.

پست بازرسی پخت

تشخیص تکه‌های بزرگ غذا

اگر در فرآیند تهیه غذاهای صنعتی تکه‌های معینی از غذا به هم چسبیده باشند؛ این امر می‌تواند نتیجه نامطلوب بودن فرآیندهای قبلی باشد که وجود این تکه‌ها منجر به تولید غذای بی‌کیفیت و ناسالم می‌شود که با راهکارهای نوین می‌توان این تکه‌های درشت را کنار گذاشت.

تشخیص تکه های بزرگ غذا

بازرسی محتوای پر شده در جعبه

بعد از ترکیب مواد مختلف و قرارگیری آن در جعبه، می‌توان محتوای پر شده را قبل از بسته شدن و ارسال محصول کنترل کرد که شی غیرعادی در آن نباشد و یا حتی می‌توان ارتفاع غذای پر شده در جعبه را هم کنترل کرد تا مطمئن شویم که همیشه مقدار درستی از غذا به‌دست مشتری می‌رسد.

بازرسی محتوای پر شده در جعبه1

بازرسی شکل جعبه

بعد از اتمام بسته‌بندی می‌توان مواردی مانند پرس مناسب درب جعبه که موجب حفظ تازگی غذا می‌شود و همچنین شکل درست جعبه بدون هیچ فرورفتگی را بازرسی نمود که تأثیر مثبتی در ترغیب مشتریان برای خرید محصول خواهد داشت.

بازرسی شکل جعبه

بازرسی وجود تاریخ انقضاء

به کمک بینایی‌ماشین می‌توان 100 درصد تولیدات را از نظر وجود تاریخ انقضاء و کدهای خاص مانند: کد قرعه‌کشی و … را با سرعتی بسیار بالا بازرسی کرد که دقت این بازرسی جهت رعایت مقررات بازرسی و بهداشتی غذا موردنیاز است.

بازرسی وجود تاریخ انقضا1

سلول‌های رباتیک

به کمک سلول‌های رباتیک که ما طراحی و اجرا می‌کنیم؛ واحدهای صنعتی می‌توانند اکثر فعالیت‌های سخت را از دوش پرسنل خود برداشته و با این کار هزینه سربارهای عملیاتی خود را کاهش داده و بهره‌وری سیستم خود را بالا ببرند.

سلول های رباتیک

ممنون که مطلب ما را در مورد کاربردهای بینایی ماشین در صنایع غذایی مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.