کاربردهای بینایی ماشین در صنایع مختلف

 

در این مطلب از وب سایت نوین ایلیا صنعت ، ما قصد داریم شما را با کاربردهای بینایی ماشین در صنایع مختلف آشنا کنیم ، پس لطفا با ما همراه باشید.

مرتب‌سازی انواع محصولات

رینگ‌های تولیدشده را می‌توان بر اساس مدل پره‌ها و قطر آن جداسازی کرد که در این روش احتمال ضربه دیدن رینگ‌ها به علت جابجایی دستی از بین رفته و همچنین می‌توان به شکل مؤثری سرعت تولید را افزایش داد.

بازرسی رینگ‌ها

رینگ‌ها را می‌توان بدون دخالت خطاهای انسانی از نظر سطح و قطر قسمت‌های حساس مورد بازرسی قرار داد و در نهایت با اطمینان از کیفیت محصول هزینه‌های برگشت کالا توسط مشتری به علت عدم کیفیت را به شکل مؤثری کاهش داد.

هدایت ربات

سیستم‌های بینایی می‌توانند موقعیت و جهت رینگ‌ها را تشخیص دهند و به ربات‌ها این امکان را می‌دهند که خودشان به صورت درست موقعیت رینگ را تشخیص دهند که این نوع هدایت ربات، احتمال صدمه دیدن رینگ به علت جایگذاری اشتباه را از بین می‌برد.

بازرسی لیبل (برچسب)

تشخیص متغیرهای مختلف روی لیبل شامل مواردی مانند: وزن، هزینه، اجزاء و شماره سریال تولید که می‌تواند بعداً توسط دستگاه‌های بارکد خوان خوانده شود. اهمیت خوانا بودن این لیبل‌ها از آن جهت است که به کمک این لیبل‌ها می‌توان سری تولید محصول را در بازار رهگیری کرد.

ممنون که مطلب ما را مشاهده نمودید،شما همچنین می توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام،اپارات و لینکدین مطالعه کنید،لطفا سایر مطالب ما را نیز پیگیری کنید.