کالیبراسیون رنگ

کالیبراسیون رنگ

“تصاویر بهتر با دوربین‌های باسلر MED ace”

 

رنگ و بالاتر از همه بازتولید صحیح آن، نقش مهمی در تصویرهای حوزه زیست شناسی و پزشکی ایفا می‌کنند. دوربین‌ها برای بهترین باز تولید رنگ نیازمند تنظیمات صحیح هستند. هر چند که جستجو برای تنظیمات رنگ “کامل” معمولا بسیار پیچیده است. ابزار کالیبراسیون رنگ باسلر در نرم‌افزار پایلون، راهکاری سریع و ساده برای این وظیفه خطیر ارائه می‌نماید.

 

کالیبراسیون رنگ

 
چرا کالیبراسیون تا این حد مهم است؟

رنگ اغلب پایه و اساس تشخیص پزشکی و اتخاذ تصمیم‌های بحرانی برای تجویز دارو و عمل جراحی است.در چشم پزشکی  و درتامولوژی و همچنین میکروسکوپی، رنگ معیار مهم برای تشخیص سلامت یا بیماری یک عضو است. برای مثال، پوست هنگامی که اکسیژن بطور کامل دریافت نکند؛ تغییر رنگ می‌دهد. بمنظور اطمینان از رندر مطمئن رنگ، دوربین باید با سامانه مرجعی کالیبره شود.

 

کالیبراسیون چگونه کار می‌کند؟

پارامترهای مرتبط با محاسبات رنگ هنگام کالیبراسیون رنگ دوربین‌های Basler MED ace بهینه‌سازی می‌شوند. مبنای کالیبراسیون، نقص رنگ ΔE است. برای کالیبراسیون از صفحه‌ای شبیه به تخته شطرنج (که بعنوان ColorChecker شناخته می‌شود) استفاده می‌شود. این صفحه رنگ‌ها با مقادیر مختلف را به نمایش می‌گذارد. مقادیر sRGB درون هر خانه ColorChecker با نورپردازی خاص بعنوان مرجع سنجش سطح رنگ برای دوربین در نظر گرفته می‌شود.

 

نویسنده: مهندس محمد طالبی
دوربین‌های Basler
منبع

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *