صنعت خودروسازی

ماشین ویژن در صنعت خودروسازی

هوش مصنوعی، یکی از بزرگترین تحول‌های قرن اخیر بوده است که در آینده‌ای نزدیک دنیا را دگرگون خواهد کرد. بینایی ماشین از دستاوردهای هوش مصنوعی و تکنولوژی‌ای نسبتا جدید و بسیار پرکاربرد است. ماشین ویژن شاخه‌ای از هوش مصنوعی است که به دوربین‌ها و سنسورها اجازه دیدن محیط اطراف، پردازش تصویر و شناخت آن‌ها را می‌دهد. یکی از بیشترین کاربردهای این فناوری در ساخت قطعات ماشین و صنعت خودروسازی برای کنترل کیفیت، بازرسی و سورتینگ قطعات و ماشین‌آلات است. در ادامه برترین کاربردهای این دستگاه‌ها در صنعت خودروسازی را بررسی می‌کنیم.
همچنین بهتر است بدانید که در مطالب قبلی این وب سایت در مورد کاربرد بینایی ماشین در صنایع غذایی و کاربرد بینایی ماشین در صنایع دارویی، پزشکی و بهداشتی مطالب مثمر ثمری عنوان شده است که به شما پیشنهاد می گردد آنها را مطالعه بفرمایید.

بازرسی بلوک موتور

در بلوک موتور برای سازنده مهم است که اندازه و موقعیت جای پیچ‌ها را بازرسی کرده و درستی آنها را تشخیص دهد؛ همچنین سطح موتور را برای بازرسی شکل صحیح ماشین‌کاری کنترل نماید. همه این موارد باعث می‌شود که هزینه بیشتری روی قطعات معیوب صورت نگیرد و قطعاتی که با دوباره‌کاری مجددا به فرآیند تولید باز خواهند گشت به ضایعه تبدیل نشوند.

صنعت خودروسازی

بازرسی واشرهای لاستیکی

واشرهای لاستیکی را می‌توان به‌راحتی از نظر موقعیت نشستن بر روی سطح، سالم بودن واشر و نداشتن عیب مورد بازرسی قرار داد. این کنترل کیفی دقیق باعث می‌شود که سازندگان در امر مشکلات خدمات پس از فروش ناشی از بی‌کیفیتی محصول و هزینه‌های مرتبط با آن صرفه‌جویی قابل‌توجهی را داشته باشند. ربات‌های صنعتی در همه فرآیندهای تولید در اکثر صنایع می‌توانند بهره‌وری را افزایش دهند.

صنعت خودروسازی ، بازرسی واشر لاستیکی

تأیید اجزای مختلف

یکی از نیازهای مهم تولیدکنندگان بازرسی دستی محصولات پس از اسمبل شدن است؛ که با ویژن می‌توان اجزای مختلف را از نظر وجود یا عدم وجود، جهت نصب و ابعاد و رنگ مورد بازرسی قرار داد؛ بدین‌صورت قادر خواهند بود به مشتریان خود اطمینان دهند که محصولشان به‌صورت 100 درصد و با بازرسی ریزترین جزئیات تأیید شده است.

جهت اطلاعات بیشتر راجع به شرکت نوین ایلیا و محصولات و پروژه‌ها، ویدیوهای آپارات و یوتیوب ببینید. در صورت داشتن سوالات و پیشنهادات و نظرات خود را در دیدگاه پایین صفحه اعلام کنید. در اولین وقت جوابگوی شما هستیم.

خدمات


  • صنایع الکترونیک


  • صنایع خودروسازی و قطعات خودرو


  • صنایع دارویی، پزشکی و بهداشتی


  • صنایع غذایی


  • ترافیک و حمل و نقل


  • صنایع پلیمری(لاستیک و پلاستیک)


  • سایر صنایع
اطلاعات تماس


به ما سر بزنید

اصفهان، خیابان کاوه خیابان استاد فلاطوری، مجتمع پارسه،طبقه دوم، واحد 9و 10 

سوالی دارید؟

031-34596198

 

ایمیل ما

[email protected]

 

ایمیل اختصاصی بخش فروش

[email protected]