دوربین کنترل سرعت را می‌توانیم در بین یکی از مهم‌ترین دوربین‌هایی جای دهیم که در شرایط مختلف به کمک پلیس‌های راهنمایی و رانندگی می‌آید. پلیس‌ها با کمک دوربین این قابلیت را خواهند داشت تا با جزئیات بیشتری به بررسی خلافی‌های رانندگان بپردازند. این دوربین‌ها به صورت گسترده در معابر گوناگون نصب می‌شوند و با کمک به رعایت قوانین موجود، کیفیت زندگی را افزایش می‌دهند. استفاده از این دوربین‌ها همراه با خود مزایای گوناگونی دارد که در ادامه مطلب به صورت گسترده‌تر به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ از این رو تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا با مهم‌ترین کاربرد بینایی ماشین در ترافیک و ترابری آشنا شوید.

اهدافی که نصب دوربین کنترل سرعت با خود به همراه دارد


اهداف مختلفی پشت نصب دوربین‌های کنترل سرعت و دوربین پلاک خوان وجود دارند. بدون شک اولین و مهم‌ترین هدفی که می‌توانیم نام ببریم این بوده که با کمک این دوربین‌ امنیتی و نظارتی و حفاظتی می‌توان کنترل بهتری را بر روی رانندگان پرخطر داشت. این رانندگان علاوه بر اینکه جان خود را به خطر می‌اندازند، بلکه سلامتی عابرین و رهگذران نیز برای آن‌ها اهمیت ندارد؛ به همین علت نیاز است با نصب این دوربین‌ها کنترل و نظارت کامل‌تری بر روی آن‌ها داشت. پس می‌توانیم اینطور بیان کنیم که این دسته از دوربین‌ها به عنوان یک اهرم عمل کرده و از این طریق در برابر بی‌قانونی ایستادگی می‌کنند. دومین هدفی که می‌توانیم نام ببریم، آگاه کردن رانندگان است. با این اوصاف می‌توانیم نتیجه بگیریم که حضور این دوربین‌ها بسیار ضروری است.

مواردی که دوربین‌ های سرعت‌ سنج ثبت می‌کنند


دوربین کنترل سرعت با توجه به مدل‌هایی که دارد، می‌تواند موارد مختلفی را به ثبت برساند. در یک نگاه کلی می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 • تاریخ تخلف را ثبت می‌کند.
 • زمان تخلف را ثبت می‌کند.
 • مکانی که تخلف در آن رخ داده است، توسط این دوربین‌ها به ثبت می‌رسد.
 • سرعتی که خودروی متخلف داشته است، توسط این دوربین ثبت می‌شود.
 • دوربین‌ها به بررسی محدودیت سرعتی می‌پردازند که تخلف در آنجا صورت پذیرفته است.
 • همچنین لاینی که خودرو در آن حرکت کرده نیز توسط دوربین سرعت‌سنج ثبت می‌شود.

عملکردی که دوربین کنترل سرعت دارد


یکی دیگر از موارد مهمی که باید به بررسی آن بپردازیم، عملکرد دوربین کنترل سرعت است. این دوربین‌ها برای نشان دادن عملکرد ویژه از دو ترکیب فرستنده و گیرنده رادیویی استفاده می‌کنند. فرستنده‌ای که داخل این دوربین‌ها وجود دارد، در جریان الکتریکی باعث ایجاد نوسان می‌شود. این امر باعث می‌شود تا ولتاژ جریان در یک فرکانس افزایش و یا کاهش پیدا کند. زمانی که جریان الکتریکی به نوسان در می‌آید، انرژی در هوا رو به جلو حرکت می‌کند. شکل این انرژی در قالب موج الکترومغناطیسی است. برای اینکه فرستنده‌ها بتوانند شدت موج‌های الکترومغناطیسی را افزایش دهند، از یک تقویت‌کننده مخصوص بهره می‌برند. همچنین به منظور انتشار این امواج در هوا از یک آنتن کمک گرفته می‌شود.

حالا به گیرنده رادیویی می‌رسیم که عملکرد آن دقیقا بر عکس چیزی است که در فرستنده مشاهده می‌کنید. بدین معنا که در ابتدا آنتن، امواج الکترومغناطیسی را جمع‌آوری کرده و سپس آن‌ها را تبدیل به جریان الکتریکی می‌کند. دوربین‌های کنترل سرعت برای اینکه بتوانند سرعت و تخلفات را به ثبت برسانند از یک تکنولوژی تحت عنوان “تکنولوژی اتوماتیک تشخیص پلاک یا ANRP” بهره می‌برند. در نهایت این تکنولوژی باعث خواهد شد تا جاده‌ها شاهد رانندگی ایمن‌تر و راحت‌تر باشند.

دوربین سرعت‌ سنج
دوربین سرعت‌ سنج

آشنایی با انواع دوربین‌ های سرعت‌ سنج


دوربین کنترل سرعت دارای انواع گوناگونی است که هر کدام زیرمجموعه‌های مختلفی را نیز به خود اختصاص داده‌اند. این دوربین‌های سرعت سنج در سه نوع کلی وجود دارند که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • استقراری: این دوربین‌ها در یک محل ثابت می‌شوند.
 • خودرویی: این دوربین‌ها در خودروهای پلیس نصب می‌شوند.
 • دستی: این دوربین‌ها توسط پلیس و با کمک سه‌پایه در کنار جاده‌ها قرار می‌گیرند.

همانطور که اشاره کردیم هر کدام از دوربین‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند. این مدل‌ها مشخصات گوناگونی را به خود اختصاص داده‌اند و همین موضوع زمینه‌ساز افزایش یا کاهش قیمت نهایی خواهد شد. برای اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی بتوانند بهترین عملکرد را مشاهده کنند، نیاز است تا برترین دوربین‌ها را انتخاب کنند. بهترین دوربین‌های کنترل سرعت توانسته‌اند ویژگی‌های مختلفی را به خود اختصاص دهند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 • وضوح تصاویر ضبط‌شده باید بسیار بالا باشد. رزولوشن‌هایی که برای دوربین‌های کنترل سرعت در نظر می‌گیرند شامل موارد مختلفی می‌شوند که یکی از بهترین گزینه‌ها 4096 × 2304 است.
 • باید دارای رتبه‌بندی ISO باشند. یعنی بتوانند تصاویر را در شب و روز به خوبی ثبت کنند.
 • باید دارای بهترین مشخصات به منظور دستیابی به نرخ فریم و توان عملیاتی بسیار بالا باشند.

پیش از تهیه بهترین دوربین کنترل سرعت نیاز است تا به پارامترهای مختلفی توجه داشته باشید. توجه به این پارامترها شما را به سمت یک خرید موفقیت‌آمیز هدایت خواهد کرد. انتخاب یک فروشگاه معتبر بدین منظور از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد؛ پس همراه ما باشید.

دوربین سرعت‌ سنج
دوربین سرعت‌ سنج

نوین ایلیا صنعت؛ ارائه‌دهنده بهترین قطعات بینایی ماشین


نوین ایلیا صنعت یکی از بهترین مجموعه‌ها در زمینه ارائه و تامین بهترین قطعات بینایی ماشین برای صنایع مختلف است. از جمله این قطعات می‌توانیم به دوربین‌های صنعتی، انواع دوربین‌های هوشمند، انواع لنز و لایتنینگ اشاره داشته باشیم. علاوه بر این نوین ایلیا صنعت در رابطه با خرید تجهیزات و طراحی دستگاه‌های بازرسی خط تولید مشاوره‌های تخصصی را ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید اطلاعات کامل‌تری را در رابطه با این زمینه به دست آورید، کافیست با کارشناسان مربوطه از طریق راه‌های ارتباطی درج‌شده در سایت تماس برقرار کنید.

دوربین سرعت‌ سنج
دوربین سرعت‌ سنج

در این مطلب تلاش کردیم تا به ارائه اطلاعات درباره دوربین کنترل سرعت بپردازیم. نصب این دوربین‌ها دارای اهداف مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به جلوگیری از بی‌قانونی و همچنین آگاه کردن رانندگان اشاره کنیم که توضیحات کاملی را در رابطه با آن‌ها ارائه دادیم. همچنین این دوربین‌ها در انواع مختلفی طراحی شده‌اند و هر کدام می‌توانند ویژگی‌ها و مشخصات گوناگونی را از خود به نمایش بگذارند. در این مطلب مشخصات بهترین دوربین سرعت‌سنج را معرفی کردیم. به منظور بهره‌مندی از بهترین خدمات کافی است به نوین ایلیا صنعت مراجعه کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.