در این مطلب از سایت نوین ایلیا صنعت ما میخواهیم تا شما را با دستگاه بازرسی فایبربسته در فیلتر دیالیز خون آشنا کنیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

با توجه به حضور فعال شرکت‌های ایرانی در صنعت دارویی و پزشکی، یکی از چالش‌های این صنعت، کنترل کیفی چشمی (مسلح یا غیر مسلح) و متناسب با آن درجه‌بندی تولیدات است. خطاهای انسانی و برداشت‌های شخصی که در این زمینه به وجود می‌آید؛ باعث گشته که محصولات نهایی دارای کیفیت یکسان نباشند و هزینه تحمیل‌شده به محصول زیاد گردد. بینایی ماشین با ایجاد شرایط یکسان کنترل کیفی، تمامی چالش‌ها را از بین برده و یکنواختی کیفیت در محصولات را تضمین می‌کند. بینایی ماشین کیفیت و سرعت را در کنترل نهایی محصول به‌صورت قابل‌توجهی افزایش داده و از هزینه‌های اضافی، کاسته و یا به صفر می‌رساند.

 
فیلتر دیالیز خون ، دستگاه بازرسی فایبر بسته در فیلتر دیالیز خون

کاربردهای بینایی ماشین معمولاً به سه گروه اصلی زیر تقسیم می‌شود:

 • کنترل فرآیند
 • کنترل کیفی
 • کاربردهای متنوع دیگر مانند کنترل ترافیک، پزشکی و زیست‌شناسی و …

بازرسی‌هایی که توسط انسان انجام می‌شود، غالباً نمی‌تواند احتیاجات صنایع مدرن در زمینه کمیت تولید، کیفیت تولید و هزینه‌های تولید را برآورده کند. انسان‌ها خسته می‌شوند؛ اشتباه می‌کنند و معیارهایشان برای بازرسی به‌ناچار درگیر برداشت شخصی است و در برخی موارد هم امکان استفاده از انسان برای وظایف بازرسی به علت شرایط محیطی وجود ندارد.

بینایی ماشین بر پایه یکپارچه‌سازی علوم کامپیوتر، اپتیک و نورشناسی، مهندسی مکانیک و اتوماسیون صنعتی به وجود آمده و به کاربردهای پردازش تصویر اشاره می‌کند. بینایی ماشین از سامانه‌هایی برای گرفتن تصاویر دیجیتال، وسایل ورودی و خروجی و شبکه‌های کامپیوتری برای کنترل فرآیندهای مختلف ساخت، مانند کنترل بازوهای ربات تشکیل‌شده است. سامانه‌های بینایی ماشین برای بازرسی‌های چشمی که به‌سرعت بالا، بزرگنمایی بالا، کار 24 ساعته و تکرارپذیری اندازه‌گیری نیاز داشته باشند؛ طراحی‌شده است.

دستگاه بازرسی فیلتر دیالیز خون

فیلتر دیالیز خون از نوع فیلترهای پزشکی و از بسته‌های چند هزارتایی فایبر ساخته شده‌اند. در فرآیند تولید، دو طرف فیلتر توسط چسب، پُر و برش داده می‌شود. در صورت کاهش برندگی دستگاه برش، چسب می‌تواند فایبرها را مسدود کند.

سامانه بازرسی، باید توانایی شناسایی و شمارش فایبرهای باز و بسته را داشته باشد. قطر هر فایبر  حدود 180 میکرومتر است. اگر تعداد فایبرهای مسدود شده، بالاتر از مقدار تعریف شده و یا توزیع فایبرها غیرهمگون باشد؛ فیلتر از چرخه تولید حذف می‌شود. این فرآیند، نیازمند سیستم پردازش تصویر با بالاترین دقت ممکن است.

سیستم طراحی شده توسط نوین‌ ایلیا صنعت با نورپردازی بهینه، دوربین‌های وضوح بالا و الگوریتم‌های ویژه پردازش تصویر به بهترین نحو ممکن وظیفه بازرسی بدون دخالت انسان را با بالاترین دقت ممکن فراهم می‌آورد.

فیلتر دیالیز خون ، کاربردهای بینایی
فیلتر دیالیز خون ، دستگاه بازرسی فایبر بسته در فیلتر دیالیز خون

ویژگی‌های دستگاه بازرسی فایبر بسته در فیلتر دیالیز خون

 • دوربین‌های باسلر آلمان بسیار با کیفیت
 • لنزهای تخصصی با کیفیت
 • حذف خطا و هزینه نیروی انسانی
 • افزایش سرعت و دقت کنترل و بازرسی
 • کنترل صد درصد قطعات
 • یک‌شکل بودن و تغییرات رنگ
 • استخراج انواع گزارش‌های بازرسی
 • بازرسی خرابی ظاهری (ابعاد و شکل کلی)
 • رابط کاربری آسان
فیلتر دیالیز خون ، ویژگی‌های دستگاه بازرسی فایبر بسته در فیلتر دیالی خون

بازرسی تمامی تولیدات

با کنار گذاشتن بازرسی نمونه‌ای و کنترل کیفی صد در صد تولیدات، درصد اطمینان به محصولات تولیدی را افزایش می‌دهد.

تکرارپذیری

به کمک بینایی ماشین، کنترل کیفی همه تولیدات، در شرایط یکسانی انجام‌شده و پارامترهای کالای مطلوب، از اطمینان تکرارپذیری بالایی برخوردار هستند.

یکسان‌سازی کیفیت

با کنار رفتن برداشت‌های شخصی انسان در بازرسی‌ها، همه کالاها از کیفیت ثابت و یکسان، برخوردار خواهند شد.

کاهش هزینه‌ها

با تشخیص به‌موقع قسمت‌های معیوب یک کالا قبل از مونتاژ از هزینه فرآیندهای بعدی جلوگیری می‌شود.

 

 

توجیه سرمایه‌گذاری در بینایی ماشین

هزینه مواد

با خودکار نمودن سیستم بازرسی و قرار گرفتن آن در سیستم کنترل فرآیند تولید، صد در صد تولیدات مورد بازرسی قرارگرفته و درصورتی‌که پارامترهای کنترل به سمت تلورانس‌ها منحرف‌شده یا نامنظم شوند؛ سیستم ویژن دستور اصلاح را قبل از تجاوز پارامترها ‌صادر کرده، درنتیجه تولید ضایعات به حداقل می‌رسد

هزینه نیروی انسانی

کاهش نیروی انسانی یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. در اکثر کاربردهای بینایی ماشین، نیروی انسانی که رابطه مستقیم با آن کاربرد داشته، حذف خواهد شد. البته در استخدام نیروی انسانی هم باید با تدبیر خاصی برخورد کرد تا از منافع اجتماعی و افزایش حقوق سالیانه کارکنان، سود برد.

هزینه کیفیت

بینایی ماشین با کنترل کیفی صد در صد کالاها، پایداری کیفیت را برای تولیدکننده به ارمغان خواهد آورد، علاوه بر آن هزینه‌های گارانتی کالا و نارضایتی مشتریان نیز کاهش پیداکرده و در نتیجه، تولیدکننده، محبوبیت خاصی میان مصرف‌کنندگان پیدا خواهد کرد.

فیلتر دیالیز خون ، توجیه سرمایه‌گذاری در بینایی ماشین

ممنونم مقاله محصول پروژه‌ای دستگاه بازرسی فایبر بسته در فیلتر دیالیز خون شرکت نوین ایلیا صنعت را مطالعه نموده‌اید. شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا از سایر محصولات ما نیز دیدن فرمایید.