در این مطلب قصد داریم تا شما را با دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر ساخته شده به وسیله شرکت نوین ایلیا صنعت اشنا کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر

امــروزه ماشــین بینایــی کاربردهــای مختلفــی در صنعــت داشــته و مهمتریــن ایــن کاربردهــا بازرســی سطوح مختلف و بررسی معایب آن و  همچنین اندازه برداری ابعادی است. شرکت نوین ایلیا بــه عنــوان شــرکتی پیشــرو در ایــن حــوزه توانســته بــا بکارگیــری تجهیــزات روز دنیــا و دانــش فنــی خــود،  پیشــرفته‌ترین سیســتم‌های مبتنــی بــر ماشــین بینایــی را طراحــی و بــه بــازار عرضــه نمایــد.

چوب بستنی در کنترل کیفی ، فعالین نوین ایلیا صنعت

شرکت نوین ایلیا با هدف توسعه فعالیت‌های صنعتی در زمینه‌های مدرن اتوماسیون صنعتی از قبیل طراحی و اجرای سیستم‌های ماشین بینایی همچنین طراحی و اجرای سلول‌های ربات‌های صنعتی فعالیت خود را در سال 1391 آغاز کرد. این شرکت مفتخر است با شعار راهکارهای نو آورانه در اتوماسیون صنعتی جامعه صنعتی کشور را برای اجرای پروژه‌های مختلف از طراحی و مشاوره تا تامین قطعات و پشتیبانی مستمر یاری نماید.

دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر

اورینگ رایج‌ترین درزگیر مورد استفاده در صنعت به شمار می رود. از این رو اندازه گیری و بازرسی دقیق آن نقش مهمی در کیفیت درزگیری قطعات دارد. بازرسی‌های انسانی یک روش سنتی برای جداسازی اورینگ‌های معیوب بوده که از ثبات کافی برخوردار نبوده و گذشته از زمان گیر بودن، به هیچ وجه کامل نیست. هدف این دستگاه به کارگیری الگوریتم‌های آشکارسازی بر مبنای ماشین بینایی جهت دستگاه کنترل کیفی اورینگ‌ و واشر ها بوده است. الگوریتم اندازه گیری ابعادی دقیق جهت اندازه گیری قطر داخلی و خارجی و ضخامت مقطعی اورینگ، همچنین الگوریتم درجه بندی معایب سطح اورینگ است. این بازرسی ها را می‌توان در گستره ایی از سطوح بالایی، پایینی، داخلی و خارجی اورینگ بسته به نیاز گسترش داد. 

این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که تصاویر گرفته شده از اورینگ را آنالیز کرده و فرآیند بازرسی و اندازه گیری را بر روی آن انجام می‌دهد. نتایج آزمایش‌های متعدد نشان می‌دهد که سیستم ویژن طراحی شده قادر به اندازه گیری و بازرسی اورینگ‌ها با دقت خوب و موثر است. با استفاده از دستگاه‌های کنترل کیفی هوشمند می‌توان کنترل دقیقی بر روی کیفیت صد در صد محصولات تولیدی داشت. از اینرو با درجه بندی محصولات تولیدی را بر اساس میزان کیفیتی که دارند با قیمت های متفاوت به بازار عرضه نمود. ماشین بینایی یک ابزار ممتاز برای بازرسی بوده که از المان‌های متنوعی شامل ابزارهای الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده است. 

با گسترش سریع پردازش تصویر و تشخیص الگوها، ماشین بینایی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به صورت گسترده در حوزه‌های صنعتی جهت ساده سازی، غیرتماسی کردن و به عنوان یک روش مستحکم مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر

بازرسی اورینگ و واشر با دقت بالا

 • سرعت بازرسی دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر ، با سرعت 5 قطعه در ثانیه برای کوچک‌ترین سایز. دقت انداز هگیری ابعادی از تلرانس 01 / 0± تا 05 / 0± میل یمتر بسته به قطر.
 • آشکارسازی معایب سطح از سایز 0/1 mm به بالا.
 • بازرسی از قطر 5 mm و ارتفاع 1 mm تا حداکثر قطر 100 mm و ارتفاع 10 mm .
 • امکان بازرسی ابعادی قطعاتی مانند پکینگ، گردگیر بصورت سفارشی.
 • نرم افزار با امکان گزارش گیری آمار تولید
دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر با دقت بالا

تنوع ایستگاه های بازرسی

تنوع ایستگاه های بازرسی
دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر ، متنوعی ایستگاههای بازرسی

دستگاه NISOI-C1

 • بازرسی ابعادی با تشخیص پلیسه و خوردگی لبه
 • بازرسی ارتفاع
 • بازرسی سطح بالایی
 • بازرسی سطح پایینی

دستگاه NISOI-C1 یکی از متنوعات مهم دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر است. قطعات توسط بالابر و یا یک سیستم ویبره بر روی کانوایر دستگاه وارد شده و بازرسی های مختلف بر روی آن انجام می‌شود. طراحی این دستگاه از ابعاد مناسبی برخوردار بوده و برای بازرسی قطعات ریز انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. انواع قطعات لاستیکی، پلاستیکی و فلزی با قطر کمتر از 5 میلی متر را می‌توان به خوبی با این دستگاه کنترل کرد. همچنین این دستگاه قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته و گزینه مناسبی برای کارگاه‌های کوچک است.

دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر دردستگاه NISOI-D1

دستگاه NISOI-D1

 • بازرسی ابعادی با تشخیص پلیسه و خوردگی لبه
 • بازرسی ارتفاع
 • بازرسی سطح بالایی
 • بازرسی سطح داخلی
 • بازرسی سطح خارجی

در این دستگاه قطعات توسط بالابر بر روی دیسک شیشه ایی دستگاه وارد شده و بازرسی های مختلف بر روی آن انجام می‌شود. طراحی این دستگاه از ابعاد متوسط برخوردار بوده است. برای بازرسی قطعات تا قطر 50 میلی متر انتخاب مناسبی محسوب می شود. انواع قطعات لاستیکی، پلاستیکی و فلزی با  قطر کمتر از 30 میلی متر را می‌توان به خوبی با این دستگاه کنترل کرد. این دستگاه یک میان رده مناسب محسوب شده و بازرسی قطعاتی مانند پکینگ و گردگیر را به خوبی انجام می‌دهد.

دستگاه کنترل کیفی اورینگ و واشر دردستگاه NISOI-D2

دستگاه NISOI-D2

 • بازرسی ابعادی با تشخیص پلیسه و خوردگی لبه
 • بازرسی ارتفاع
 • بازرسی سطح بالایی
 • بازرسی سطح پایینی
 • بازرسی سطح داخلی
 • بازرسی سطح خارجی

در این دستگاه قطعات توسط بالابر بر روی دیسک شیشه ایی دستگاه وارد شده و بازرسی های مختلف بر روی آن انجام می‌شود. طراحی این دستگاه از ابعاد بزرگی برخوردار بوده و برای بازرسی قطعات تا قطر 100 میلی متر انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. انواع قطعات لاستیکی، پلاستیکی و فلزی با قطر کمتر از 10 میلی متر را می‌توان به خوبی با این دستگاه کنترل کرد. این دستگاه یک دستگاه تمام عیار محسوب شده و ایستگاههای بازرسی متنوعی را می‌توان بر روی آن پیاده‌سازی کرد. این دستگاه گزینه مناسبی برای تولید کنندگان بزرگ بوده و با آن می‌توان محصولات متنوعی را بازرسی کرد. دستگاه‌های مختلف را می‌توان بنا به نیاز مشتریان بصورت سفارشی آماده ساخته و مشتریان می‌توانند ایستگاه‌های بازرسی مورد نیاز خود را سفارش دهند.

ویدیو محصولات:

آلبوم تصاویر:

شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا از سایر محصولات ما نیز دیدن فرمایید.