در این مطلب از سایت نوین ایلیا صنعت میخواهیم شما را با سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک (Mold Injection Watching System) این شرکت اشنا کنیم.

در گذشته، اپراتور مسئول بررسی قالب پس از هر عملیات به‌منظور حصول اطمینان از جدا شدن قطعه بود. گاهی اپراتور متوجه اینکه قطعه جدا نشده است؛ نمی‌شد و نتیجه این کم‌دقتی، ضرری برابر با قیمت قالب داشت.

اما هم‌اکنون شما قادر خواهید بود از سیستم‌های بینایی نوین ایلیا صنعت که در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای قالب شما سفارشی می‌شوند؛ استفاده نمایید. از این‌ پس سیستم بینایی، وظیفه بازرسی قالب برای بررسی بود و نبود قطعه و حذف خطر آسیب رساندن به قالب را بر عهده دارد.

به‌منظور ارتقاء کیفیت، ما با بهترین شرکت‌های بینایی ماشین در ارتباط هستیم. شرکت نوین‌ایلیاصنعت، از برترین نرم‌افزارها و تجهیزات سخت‌افزاری شامل دوربین، لنز، لایتینگ و لوازم جانبی در انجام پروژه‌ها، بهره ‌می‌برد.

بازرسی قالب تزریق پلاستیک

سیستم بازرسی قالب All-In-One

سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک ، سیستم محافظتی سبک است. جمع‌وجور به همراه صفحه‌نمایش لمسی موجب محافظت و جلوگیری از ضربه به قالب‌های گران و پیچیده می‌شود.

ویژگی های سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک

کاربری آسان: تعریف آسان تنظیمات به‌وسیله رایانه و یا پنل لمسی همراه است.

سبک و جمع‌وجور: سیستم قادر است تا بدون هیچ‌گونه رایانه‌ای به کار خود بپردازد. تنها برای انجام تنظیمات، شما به پنل لمسی جداگانه (اختیاری) نیاز دارید که این امر از طریق رایانه مرکزی نیز قابل انجام است.

پردازش سریع تصاویر: تصاویر توسط دوربین‌های تولیدشده در آلمان با سرعتی کمتر از ۵ میلی‌ثانیه جمع‌آوری گردیده و توسط پردازنده‌های قدرتمند FPGA عملیات پردازش تصویر بر روی آن‌ها انجام می‌پذیرد. بدین شکل، چرخه تولید شما بی‌وقفه قادر به فعالیت خواهد بود و سبب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

مانیتورینگ دقیق و پایدار: دوربین صنعتی استفاده‌شده با دقتی بالا شمارا قادر می‌سازد تا کوچک‌ترین قطعات قالب را تحت بازرسی قرار دهید. فناوری به‌کاررفته در نورپردازی موجب جلوگیری از تداخل نور محیط و لرزش دستگاه بر عملکرد سیستم می‌گردد.

توانایی ذخیره گزارش: ذخیره آسان وضعیت هر قالب، مانیتورینگ داده‌ها و ذخیره تصاویر NG بر روی حافظه MicroSD خارجی است.

علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد!

  • کاهش ضرر به قالب‌های گران و جلوگیری از تأخیر
  • بهسازی چرخه زمانی قالب به‌وسیله کاهش تعداد بیرون انداختن قطعه
  • تشخیص قطعات معیوب و جلوگیری از مخلوط شدن با محصولات سالم

تصاویری از نمونه اجراشده:

بازرسی قالب تزریق پلاستیک و نمونه اجراشده آن
بازرسی قالب تزریق پلاستیک و نمونه دوم اجراشده آن

مراحل عملیاتی سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک:

بازرسی قالب تزریق پلاستیک در مرحله 1
مرحله 1

تزریق

بازرسی قالب تزریق پلاستیک در مرحله2
مرحله 2

بازرسی ابتدایی

بازرسی قالب تزریق پلاستیک در مرحله3
مرحله 3

بیرون انداختن قطعات

بازرسی قالب تزریق پلاستیک در مرحله 4
مرحله 4

بازرسی نهایی

در صورت بروز خطا

بازرسی قالب تزریق پلاستیک در ایرادات
وجود قطعه در قالب
بازرسی قالب تزریق پلاستیک در ایراد2
فعال کردن دوباره قطعه پران

نمونه

بازرسی قالب تزریق پلاستیک1
بازرسی قالب تزریق پلاستیک2
بازرسی قالب تزریق پلاستیک3
بازرسی قالب تزریق پلاستیک4

از شما سپاسگزاریم که مطلب سیستم بازرسی قالب تزریق پلاستیک را مطالعه فرمودید. همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.