دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ

فنر سوپاپ ازجمله قطعات پرمصرف مورداستفاده در صنعت خودرو است که کنترل کیفی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تولیدکنندگان این محصول جهت کسب رضایت مشتریان خود، این قطعات را از لحاظ ظاهری، ابعاد رنگ سطح، فرم و هندسه مورد بازرسی و کنترل دقیق قرار می‌دهند. دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ ساخت شرکت نوین ایلیا صنعت با تکنولوژی ماشین بینایی و پردازش تصویر با بازرسی و سورت موارد مذکور باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی می‌شود. با حذف خطا و هزینه‌های نیروی انسانی باعث کاهش هزینه‌های تولید می‌گردد و کنترل کیفی و ابعادی فنر را با دقت و سرعت بالایی انجام می‌دهد.

عیوب مورد بررسی در دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ

 

 

 

دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ در رفع عیب

یکی از مواردی که برای تولیدکنندگان قطعات خودرو از جمله از اهمیت زیادی برخوردار است رنگی است که بر روی فنرها می‌خورد؛ بر اساس نوع فرایند و استاندارد موردنظر استفاده‌شده در تولید، می‌تواند بازه رنگ‌های مختلف را شامل شود و لذا اتخاذ روشی که میزان و جهت رنگ خوردگی صحیح قطعات را شناسایی کند از اهمیت زیادی برخوردار است که این مورد به صورت کاملاً خودکار توسط دستگاه بازرسی فنر مورد بازرسی و جداسازی انجام می‌گیرد.

از دیگر عیوبی که در فرایند تولید می‌تواند رخ دهد این است که هندسه قطعات نسبت به هندسه یک قطعه سالم، دچار تغییرات شود و به‌اصطلاح فنر دچار دفرمگی شده باشد. ازجمله مهم‌ترین پارامترهای هندسی طول فنر است که می‌بایست کاملاً طبق نقشه باشد و همچنین بسیار اهمیت دارد که جهت فشرده فنرهای در دو گام مشخص شود که تمامی موارد فوق توسط دستگاه مذکور مورد بازرسی دقیق و سورت قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های اصلی دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ

 

 

دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ در ویژگی های اصلی

دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ ساخت شرکت نوین ایلیا صنعت، فنرهای تولیدی را از تمامی جوانب زیر بررسی و کنترل می‌کند:

 • بازرسی صددرصدی قطعات
 • بازرسی ابعادی فنر با دقت 0.3 میلی‌متر
 • بازرسی کیفی فنر
 • بررسی جهت فشردگی فنر
 • بازرسی رنگ خوردگی قطعه و میزان آن
 • شمارش قطعات نهایی قطعات خودکار شدن بسته‌بندی
 • استخراج انواع گزارش‌های بازرسی
 • رابط کاربری آسان
 • حذف خطا و هزینه نیروی انسانی
 • استفاده از دوربین و لنزهای باکیفیت شرکت باسلر آلمان
 • افزایش سرعت و دقت بازرسی

توجیه سرمایه‌گذاری دستگاه کنترل کیفی

 

 

دستگاه کنترل کیفی فنر سوپاپ در سرمایه گذاری

 

گاهاً نظر تولیدکنندگان و کارخانه‌داران برای اضافه‌کردن دستگاه‌های کنترل کیفی به خط تولید منفی است. حال‌آنکه با کنترل کیفی دقیق محصولات، هزینه‌های نهایی کارفرما کاهش پیدا کرده و همچنین کیفیت محصولات و رضایت مصرف‌کنندگان افزایش می‌یابد.

 

کاهش هزینه نیروی انسانی

کاهش نیروی انسانی یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. در اکثر کاربردهای بینایی ماشین، نیروی انسانی که رابطه مستقیم با آن کاربرد داشته، حذف خواهد شد. البته در استخدام نیروی انسانی هم باید باتدبیر خاصی برخورد کرد تا از منافع اجتماعی و افزایش حقوق سالیانه کارکنان، سود برد.

افزایش کیفیت

بینایی ماشین با کنترل کیفی صددرصد کالاها، پایداری کیفیت را برای تولیدکننده به ارمغان خواهد آورد. علاوه‌برآن هزینه‌های گارانتی کالا و نارضایتی مشتریان نیز کاهش پیدا کرده و درنتیجه، تولیدکننده، محبوبیت خاصی میان مصرف‌کنندگان پیدا خواهد کرد.

 

 

 

ویدیوی محصول:

آلبوم تصاویر:

شما همچنین می‌توانید مطالب ما را در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، آپارات و لینکدین مطالعه کنید. لطفا از سایر محصولات ما نیز دیدن فرمایید.