با ظهور فن‌آوری‌های جدید و کاربردهای بینایی ماشین، تقاضا برای سیستم‌های بینایی ماشین با کیفیت بالا افزایش یافته است. دوربین‌های بینایی ماشین در صنایع مختلفی مانند تولید، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی علوم زیستی، کنترل ترافیک و تصویربرداری پزشکی استفاده می‌شوند. امروزه ارائه دهندگان بسیاری برای دوربین‌های بینایی ماشینی در بازار وجود دارند، بنابراین انتخاب شرکتی که متناسب با نیاز شما باشد، دشوار است! در ادامه برخی از برندهای برتر دوربین بینایی ماشین را معرفی می‌کنیم.

به عنوان یک مهندس، می‌دانید که به‌کارگیری بینایی ماشین می‌تواند به شما یک مزیت رقابتی بدهد. اما آیا می‌دانید کدام شرکت و برند دوربین‌های بینایی ماشین را باید انتخاب کنید؟

شرکت نوین ایلیا صنعت، برترین برند‌های دوربین‌ بینایی ماشین در بازار را ارائه می‌دهد. کارشناسان ما به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک می‌کنند تا متناسب با نیازهای خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

Basler AG از برندهای برتر دوربین بینایی ماشین


اولین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما Basler AG است. Basler بیش از 25 سال است که یک توسعه‌دهنده و تولید‌کننده پیشرو دوربین‌های دیجیتال است. مجموعه محصولات این شرکت شامل دوربین‌های با کارایی بالا برای کاربردهای صنعتی، علمی، ترافیک، حمل و نقل، پزشکی و همچنین دوربین‌هایی با مدل‌های ویژه برای کاربردهای بینایی ماشین است.

Basler با استفاده از فن‌آوری‌های مختلف مانند رابط‌های GigE Vision ،USBVision ،Camera Link ،CXP-12 BCON for LVDS ،BCON for MIPI و Camera Link در بازار امروز فعالیت دارد و تلاش می‌کند که محصولاتش را برای سیستم‌های مختلف ارائه دهد.

SensoPart از برندهای برتر دوربین بینایی ماشین


دومین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما، SensoPart است. این شرکت بیش از 25 سال در زمینه انواع سنسورهای اپتیکال (optical)، آلتراسونیک (Ultrasonic)، بینایی ماشین و سنسورهای القایی (Inductive) سابقه دارد. شرکت سنسوپارت به دلیل طراحی محصولات نوآورانه و استانداردهای با کیفیت بالا شهرت دارد. دوربین‌های SensoPart در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، الکترونیک و نظارت در صنعت ساخت بردهای الکترونیکی، اتوماسیون بررسی خطا در هنگام مونتاژ یا بسته‌بندی، شمارش محصولات یا قطعات، اندازه‌گیری فاصله، ضخامت و طول، تشخیص اجسام شفاف و خواندن کدها، بارکدها و برچسب‌ها استفاده می‌شود.

دوربین‌های سنسوپارت راه حل‌های ساده و قابل اعتمادی را با استفاده از فناوری‌های پیشرفته ارائه می‌دهند که با استفاده از رابط‌های مدرن متناسب با تکنولوژی به‌روز دنیا و حتی آینده طراحی شده‌اند. علاوه بر این دوربین‌های بینایی ماشین برای ساده‌ترین تشخیص‌ها در برنامه‌های روباتی مناسب هستند. با دوربین‌های بینایی ماشین SensoPart همیشه راه حلی وجود دارد.

برند SensoPart
برند SensoPart

فن‌آوری Visor® SensoPart یک راه حل ساده و مؤثر برای دشوارترین کارهای اتوماسیون است. با نرم‌افزار ارائه شده برای رایانه شخصی یا تبلت، به راحتی می‌توانید دوربین‌های بینایی ماشین را راه‌اندازی کنید. این دوربین‌های بینایی ماشین استاندارد با نور LED در رنگ‌های سفید، قرمز، مادون قرمز یا UV-Diode عرضه می‌شوند.

دوربین + نرم افزار = ویژن! ( Visor® SensoPart)

Cognex Corporation از برندهای برتر دوربین بینایی ماشین


سومین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما Cognex Corporation است. Cognex بیش از 30 سال است که ارائه‌دهنده فناوری بینایی ماشین بوده و طیف گسترده‌ای از محصولات بینایی ماشین را ارائه می‌دهد. دوربین‌های Cognex در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، الکترونیک و ساخت نیمه هادی‌ها استفاده می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که Cognex را از سایر برندها متمایز می‌کند، فن‌آوری ثبت اختراع تصویربرداری In-Sight آن است. این فناوری امکان شناسایی سریع و دقیق اشیاء را با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی فراهم می‌کند.

برند Cognex Corporation
برند Cognex Corporation

Hamamatsu Photonics K.K از نمونه های برتر دوربین بینایی ماشین


چهارمین برند معروف ارائه‌دهنده دوربین مختص بینایی ماشین در لیست ما، Hamamatsu Photonics K.K است. این شرکت که در ژاپن مستقر است و بیش از 50 سال پیش تأسیس شد، طیف گسترده‌ای از محصولات از جمله دتکتورهای نیمه هادی و دوربین‌های پرسرعت را تولید می‌کند که برای کاربردهای بینایی ماشین مانند تصویربرداری پزشکی، بازرسی خودرو و تولید تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شوند.

یکی از دلایلی که شرکت Hamamatsu به ارائه‌دهنده پیشرو در این زمینه تبدیل شده است به دلیل استانداردهای بالایی است که از لحاظ کیفیت برای خود تعیین کرده‌اند. همچنین طراحی‌های نوآورانه و هنرمندانه محصولات پیشرفته آن‌ها است.

Teledyne DALSA


پنجمین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما Teledyne DALSA است. Teledyne DALSA بیش از 30 سال است که ارائه دهنده محصولات تصویربرداری دیجیتال و بینایی ماشین است. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات از جمله دوربین، نگهدارنده فریم، نرم‌افزار و بردهای تصویربرداری را ارائه می‌دهند.

محصولات این برند در بسیاری از صنایع مختلف مانند تشخیص پزشکی، علوم زیستی و تولید صنعتی استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد محصولات Teledyne DALSA سابقه طولانی در زمینه فن‌آوری‌های تصویربرداری دیجیتال است که به بیش از 40 سال قبل باز می‌گردد. این برند به طور مداوم راه‌های جدید و نوآورانه را برای کاربردهای بینایی ماشین در صنایع مختلف توسعه می‌دهد.

FLIR (Point Grey Research)


ششمین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در فهرست ما، FLIR (پژوهش پوینت گری) است که در خارج از کانادا قرار گرفته است. پوینت گری یک ارائه‌دهنده پیشرو در زمینه دوربین‌های بینایی ماشین و نرم‌افزار است. این کمپانی طیف گسترده‌ای از محصولات از جمله مدل‌های دوربین GigE Vision، USBVision و Camera Link را برای کاربردهای مختلف مانند تصویربرداری پزشکی، بازرسی صنعتی و فرآیندهای تولید تجهیزات و بردهای الکترونیکی ارائه می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که FLIR را از سایر ارائه‌دهندگان متمایز می‌کند تمرکز آن بر تحقیق و توسعه است تا بتواند به طور مداوم محصولات جدیدی را تولید نماید که آخرین نیازهای صنعت را برآورده سازد.

The Imaging Source


The Imaging Source هفتمین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما است که در سال 1990 تاسیس شد و یکی از تولیدکنندگان دوربین‌های صنعتی، مبدل‌های ویدئویی و اجزای دید تعبیه شده برای اتوماسیون کارخانه، تضمین کیفیت، پزشکی، امنیت و انواع دیگر است. طیف گسترده این دوربین‌های رابط‌های USB 3.1، USB 3.0، USB 2.0، GigE، MIPI و سایر محصولات نوآورانه بینایی ماشین به دلیل کیفیت بالا و توانایی در برآوردن نیازهای عملکرد برنامه‌های کاربردی بسیار معروف هستند.

سیستم های توسعه تصویربرداری IDS (IDS Imaging Development Systems)


هشتمین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما IDS Imaging Development Systems مستقر در آلمان است. IDS از دهه 1980 ارائه‌کننده محصولات نرم‌افزار بینایی ماشین بوده و طیف گسترده‌ای از کاربردها از جمله پردازش تصویر، تشخیص الگو و ابزارهای تجزیه و تحلیل داده را ارائه می‌دهد که می‌تواند با دستگاه‌های تصویربرداری مختلف مانند دوربین‌ها و اسکنرها استفاده شود.

مشتریان این شرکت شامل تولیدکنندگان دستگاه‌های پزشکی، شرکت‌های ساخت تجهیزات الکترونیکی در سراسر جهان است. محصولات IDS Imaging به دلیل راحتی استفاده و ارزش زیاد نسبت به قیمت، شناخته شده است. این باعث محبوبیت این برند برای بسیاری از برنامه‌های بینایی ماشین مختلف شده است.

Baumer Ltd


نهمین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما Baumer Ltd مستقر در سوئیس است. این شرکت از سال 1960 ارائه دهنده حسگرها و محصولات بینایی ماشین از جمله دوربین‌های صنعتی، نرم‌افزارهای پردازش تصویر برای کاربردهای مختلف مانند تصویربرداری پزشکی، فرآیندهای ساخت تجهیزات و بردهای الکترونیکی و بازرسی خودرو می‌باشد. از دلایلی که این شرکت از ارائه‌دهندگان برتر در این صنعت است، تمرکز قوی آنها بر تحقیق و توسعه می‌باشد که در نتیجه توانسته محصولات نوآورانه ای متناسب با آخرین تقاضای صنعت را تولید کند.

Keyence Corporation


آخرین برندهای برتر دوربین بینایی ماشین در لیست ما شرکت Keyence مستقر در ژاپن است. این شرکت از سال 1975 ارائه‌دهنده سنسورها، دوربین‌ها و سیستم‌های بینایی ماشین بوده است. محصولات این کمپانی در بسیاری از صنایع مختلف مانند خودروسازی، تشخیص پزشکی و فرآیندهای تولید تجهیزات و بردهای الکترونیکی استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که آنها را از سایر برند‌ها ماشین بینایی متمایز می‌کند تمرکز این شرکت بر ارائه هم‍‌زمان سخت‌افزار و نرم‌افزار است. به این معنی که این برند می‌تواند به راحتی با فن‌آوری‌های جدید سازگار شوند و آخرین نیازهای صنعت را برآورده کنند.

این برندها فقط یک نمونه کوچک از ارائه‌دهندگان برتر دوربین بینایی ماشین در بازار است. برند‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که محصولات و خدمات عالی ارائه می‌دهند، اما این ده شرکت در بین بقیه برجسته هستند. اگر به دنبال دوربین‌های بینایی ماشین هستید، ابتدا محصولات این شرکت‌ها را بررسی کنید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ماشین بینایی، دیگر مطالب این وب سایت همچون شهر هوشمند و آشنایی با نرم افزار MVTec HALCON را مطالعه نمایید.

شرکت نوین ایلیا صنعت، به‌ عنوان نماینده رسمی محصولات سنسو‌پارت (SensoPart) و باسلر در ایران، بهترین گزینه برای مشاوره و راهنمایی درباره انواع سنسورها، سیستم‌های بینایی ماشین و پردازش تصویر مانند دوربین تشخیص رنگ، لنز و کابل است.

علاوه‌ بر این کارشناسان ما، به منظور ارائه بهترین راه‌حل‌ها برای ساخت و اجرای پروژه‌های اتوماسیون صنعتی و بینایی ماشین و همچنین راهنمایی برای انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای روز دنیا، در خدمت شما هستند.

شایان ذکر است که این مجموعه قبل از فروش به معرفی، آموزش و ارائه یک ورژن دمو از تجهیزات و نرم‌افزارهای مربوطه پرداخته و گارانتی، به‌روزسانی نرم‌افزارها و کالیبراسیون از جمله خدمات پس از فروش شرکت در حوزه‌های مختلف اجرایی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر از خدمات ما نیز می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.